KULTURA / Festivaly

Trojdílný festival regionálních chutí láká nejen na gastronomii, ale i na skvělou hudbu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Miroslav / Letovice / Veselí nad Moravou

Regionální pochutiny a k tomu produkce známých hudebních interpretů: jestli vám dává toto spojení smysl, neváhejte. Navštivte Miroslav, Letovice a Veselí nad Moravou, které budou v průběhu léta hostit celodenní slavnosti zasvěcené regionálnímu jídlu a pití.

Festivaly plné chutí v průběhu léta postupně v Miroslavi (17. 6.), Letovicích (12. 8.) a ve Veselí nad Moravou (28. 9.) nabídnou širokou paletu producentů i restaurací, které zapojují regionální potraviny do své nabídky. Přitom každé město připravilo úplně jiné menu.

Návštěvníci na nich navíc poznají lidi, co stojí za jejich oblíbenými regionálními značkami a výrobky. A každopádně objeví nějaké nové poklady, které obohatí jejich jídelní stůl na dlouhé roky. A když k tomu všemu zahraje Jelen, Aleš Brichta, Support Lesbiens nebo zazpívá třeba Ben Cristovao nebo Xindl X…

"Nejlepší věci jsou ty lokální. A u jídla to platí dvojnásob. Na jižní Moravě vzniká neskutečné množství skvělých produktů. A to nejenom víno, ale uzeniny, sýry, buchty, oleje, oplatky, paštiky, minipivovary a spoustu dalších věcí. Místo jedné velké akce, jakou byly dožínky, jsme se rozhodli uspořádat tři v modernějším provedení, kde lokální produkty můžeme podpořit," řekl hejtman Jan Grolich.

Jak konstatoval náměstek hejtmana Jan Zámečník, k pořádání trojdílného seriálu regionálních potravinářských kulinářských festivalů kraj letos přistoupil úmyslně.

„Na třech místech ve třech termínech jsme uspořádali food festivaly, kde budou lokální suroviny, místní restaurace, skvělé jídlo, pití a pořádná kapela a kulturní program. Vybrali jsme místa, kde podobné akce tolik nebývají. Věříme, že si ho užijí jak místní, tak to pomůže lokálním producentům,“ vysvětluje náměstek Zámečník.

Podrobnosti naleznou zájemci na webu festivalu.

Autor / zdroj: Alena Knotková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.