Zpravodajství

Paměť národa Jižní Morava bude s dobrovolníky znovu revitalizovat hroby na Ústředním hřbitově Brno
Brno
V pátek, sobotu a neděli budou dobrovolníci revitalizovat hroby významných brněnských podnikatelů 19. století. Projekt Oživujeme příběhy města pořádaný Pamětí národa Jižní Morava ve spolupráci se Správou hřbitovů města Brna a Magistrátem města Brna tak pokračuje i v letošním roce.
Sport je o tom být tady a teď. Storíčka kolegů na sociální sítě přímo z hřiště nechápu, říká oštěpař Jakub Vadlejch
Účast na letošní olympiádě v Tokiu už má díky splněným limitům zaručenou. Svoji konkurenční výhodu oproti soupeřům vidí také ve schopnosti přepnout se do stavu flow, s čímž mu pomáhá jeho psycholožka, která pro něj bude v Japonsku stejně důležitá jako zbytek týmu.
31 nových autobusů v Jihomoravském kraji
Jihomoravský kraj
Zbrusu nové autobusy se chystají v létě vyjet na jihomoravské silnice. 12 metrové modely CROSSWAY LE Line, jsou vyrobené v závodě IVECO BUS a určené pro společnosti DOPAZ s.r.o., ČSAD Kyjov Bus a.a BDS Bítešská dopravní společnost s.r.o.
Malé čarodějnické ohně na zahradě jsou mnohdy nebezpečnější než ty velké, veřejné
Letos už podruhé nebude možné slavit Valpuržinu noc na oficiálních akcích. Mnozí si tak aspoň udělají táborák na zahradě.
Lidé z celé země se zapojili do výsadeb stromů na 2670 místech. Nejčastěji sázeli aleje
Přes milion stromů, které rostou na 2 670 místech, eviduje Nadace Partnerství v databázi celonárodní iniciativy Sázíme budoucnost. Do výsadbové výzvy se zapojilo přes 32 tisíc dobrovolníků.
Povinné sčítání lidu, domů a bytů odstartuje za pár dní. Na co se bude formulář ptát?
Od konce března do půlky května bude v Česku opět probíhat sčítání lidu, domů a bytů. Účast je pro všechny obyvatele České republiky povinná a každý ručí za to, že o sobě uvede pravdivé informace. Součástí formuláře jsou i dvě nepovinné kolonky – národnost a náboženství. I těm by ale měli respondenti věnovat svou pozornost.
Velký obrat dokonán, Kometa porazila Vítkovice a postupuje do čtvrtfinále
Brno / Ostrava
Kometa se stala teprve čtvrtým celkem v historii play-off české extraligy, která dokázala otočit sérii z nepříznivých 0:2 na 3:2.
Poslední slovo měla v Brně opět Kometa
Brno / Ostrava
Do rozhodujícího pátého zápasu dospěla série mezi Vítkovicemi a Brnem. Rozhodl o tom čtvrtý zápas, který opět za stavu 1:1 dospěl do prodloužení. Kometa v nastaveném čase ustála tlak Ostravanů a pak i se štěstím vlastního gólu hostů srovnala sérii na 2:2.
Zaťovič v nastaveném čase prodloužil sérii
Brno / Ostrava
Kometa na domácím ledě v posledním možném okamžiku odvrátila ve třetí bitvě hrozbu vyřazení.
Blansko s vedoucí Líšní uhrálo bezbrankovou
Blansko / Líšeň
Po nezáživném prvním poločase, který žádnou šanci nepřinesl, zahrozili hosté poprvé v 50. minutě, v největší šanci duelu však skvělý Halouska vychytal osamoceného Málka. Poté mohli duel překlopit na svou stranu také domácí, ovšem Kopičár pálil z hranice vápna těsně vedle, a dvě nadějné akce aktivního Davyho gólovou tečku neměly.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo