KULTURA / Umění

Navrhněte novou podobu brněnských jízdenkových automatů
 
Autor / zdroj foto: Dopravní podnik města Brna

Brno

Brněnské jízdenkové automaty budou mít už brzy novou, originální podobu. Dopravní podnik města Brna „dává“ žluté plochy přístrojů k dispozic kreativním obyvatelům města. V první fázi budou vybrány a realizovány čtyři desítky návrhů.

V Brně je aktuálně 156 typických žlutých jízdenkových automatů. Již brzy by je mohly zdobit kresby, básně či grafika obyvatel Brna a fanoušků MHD. „V první fázi se bude jednat o dvě desítky automatů v centru města. Zájemcům budou k dispozici boční strany strojů. Jeden automat tak bude zdobit dílo dvou lidí. Pokud bude zájem určitě se nebráníme nové podobě dalších přístrojů po městě,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Na zkrášlení brněnských jízdenkových automatů se můžou podílet jednotlivci, skupiny, děti i dospělí. Stačí, když na dopravní podnik doručí svůj návrh, a to do 31. května. Papírové výkresy musí mít poměr stran 28 x 75 cm, u počítačové grafiky je potřeba 3307 x 8858 px.

„Z došlých návrhů vybereme čtyřicet, které digitálně přeneseme na fólii, kterou nalepíme na příslušný jízdenkový automat. Součástí každého díla bude i QR kód, kde se zájemci dozví základní informace o autorovi, ale i o tom, co znázornil, “ doplnil Havránek.

Papírové návrhy spolu s kontaktem a informacemi o tvůrci díla (jméno, věk, bydliště, povolání, popřípadě další zajímavé informace, které nám budou ochotni sdělit) mohou lidé přinést osobně nebo zaslat na Informační kancelář DPMB, Novobranská 18, Brno, 602 00 s označením AUTOMATY. Ty elektronické pak se stejnými náležitostmi poslat na adresu bdolezalova@dpmb.cz, opět s označením AUTOMATY. Odesláním autoři souhlasí s použitím díla na jízdenkových automatech DPMB.

Autor / zdroj: Barbora Doležalová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.