AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

BRNO

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

„Obsah balíčků jsme zvolili na základě zkušeností z minulých let a po konzultaci se zástupci škol. Děti v něm najdou školní potřeby jako trojhranné pastelky nebo lepidlo i různé drobné dárky a zkrátka nepřijdou ani jejich rodiče. Připojená brožura shrnuje akce, které pro rodiny s dětmi na podzim nebo i v delším časovém horizontu pořádají městské příspěvkové organizace nebo třeba jednotlivé odbory magistrátu, a obsahuje i několik voucherů na volný vstup pro novopečeného prvňáka či prvňačku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Tuhle tradici začaly Teplárny, k nimž se město připojilo v roce 2019. Letos připravujeme přes 4000 balíčků, které budeme distribuovat na zhruba 80 brněnských školách,“ doplnila radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Autor / zdroj: Jana Vašíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.