AKTUÁLNĚ / Doprava

V buchlovských kopcích vyhasly dva lidské životy
 
Autor / zdroj foto: nehody v buchlovských kopcích

Uherskohradišťsko

Dva lidé dnes odpoledne zemřeli po střetu dvou motorek v buchlovských kopcích na silnici I/50 u Střílek na Uherskohradišťsku.

Operační středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje bylo o události informováno krátce po 15 hodině. Na místo okamžitě vyjely tři posádky, z toho jedna lékařská, a to z Uherského Brodu, Morkovic a Buchlovic. Operátorky po telefonu instruovaly přítomné svědky k resuscitaci dvou osob. Jakmile záchranáři dorazili na místo, pokračovali v resuscitaci oni. Obě osoby ale utrpěly zranění neslučitelná se životem, a i přes veškerou snahu všech lékař na místě konstatoval smrt.

Velmi vážná zranění utrpěla i spolujezdkyně. Pro 46letou ženu přiletěla Letecká záchranná služba z Brna a s podezřením na poranění hlavy, hrudníku, pánve a ramene ji převezla do traumacentra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Nedělní odpoledne bylo pro posádky záchranářů velmi náročné. Krátce před touto tragickou událostí přijalo operační středisko výzvu přes aplikaci Záchranka. Dvě posádky z Kroměříže vyjížděly k muži, který při pálení klestí utrpěl vážné popáleniny obou horních končetin, hrudníku a obličeje. Letecká záchranná služba z Olomouce převezla pacienta do brněnského popáleninového centra.

Autor / zdroj: Gabriela Netopilová Sluštíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.