KULTURA / Vánoce

Mikulášským parním vlakem na „Čertovský zámek“ do Oslavan
Lokomotiva Skaličák 
Autor / zdroj foto: Jakub Gregor

Brno / Oslavany

V sobotu 2. prosince vypraví České dráhy na jižní Moravě mikulášský parní vlak. Z Brna vyrazí souprava do Oslavan, kde se bude konat akce Čertovský zámek. Pro malé i velké návštěvníky bude na tamním zámku připravený bohatý program, nebude chybět mikulášská nadílka, tradiční jarmark nebo výstava betlémů. Cestující do Oslavan a zpět poveze parní lokomotiva Skaličák z roku 1948. K jízdence do parního vlaku získají cestující zdarma vstupenku do Pekla čertovského zámku.

Z brněnského hlavního nádraží vyrazí nostalgický vlak první prosincovou sobotu krátce po 13. hodině a v cílové stanici bude za necelou hodinu. V čele soupravy šesti historických osobních vozů ze 40. a 50. let, tzv. Rybáků, pojede parní lokomotiva Skaličák (433.001).

Na nádvoří oslavanského zámku se bude konat tradiční vánoční jarmark, přístupná budou tamní muzea a v zámecké kapli bude k vidění výstava betlémů. Chybět samozřejmě nebude ani Mikuláš s jeho družinou. Ke každé jízdence na parní vlak dostane cestující zdarma vstupenku do Pekla čertovského zámku.

Na zpáteční jízdu se vlak vydá z Oslavan v 18:35 a na brněnské hlavní nádraží dorazí v 19:29. Jízdenky do mikulášského parního vlaku je možné zakoupit na brněnském hlavním nádraží na pokladně č. 17 (pokladna s přístupem do ČD Lounge).

Jízdní řád Mikulášského vlaku

Brno hl.n. – Oslavany a zpět

(sobota 2. prosince 2023)

tam

stanice

zpět

13:12

Brno hl.n.

19:29

14:04

Oslavany

18:35

Autor / zdroj: Vanda Rajnochová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.