KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Mendelovo muzeum v Brně.
Mendelovo muzeum
Mendelovo muzeum v Brně. 
Autor / zdroj foto: Mendelovo muzeum

Mendelovo muzeum / Brno

Mendelovo muzeum v rámci tří prohlídkových okruhů seznamuje s Gregorem Johannem Mendelem jako otcem genetiky, opatem augustiniánského řádu, meteorologem i vášnivým včelařem.

Mendelovo muzeum navazuje na odkaz G. J. Mendela a je místem setkávání odborníků i místem, kde jsou výsledky vědy a výzkumu prezentovány široké veřejnosti. V rámci muzea je pořádána řada přednášek a to hlavně z oblasti genetiky, ale i dalších oborů vyučovaných na Masarykově univerzitě. Na mezinárodně známých Mendel Lectures, na kterých se muzeum podílí, dosud přednášela i řada nositelů Nobelovy ceny. Úspěšné jsou i přednášky z oblasti věd o živé, neživé přírodě i z humanitních oborů tzv. Seminar Series. Pro širokou veřejnost muzeum každoročně pořádá také přednášky v rámci Dne vzácných onemocnění.


Zahrada, včelín
Přeneste se do klášterní zahrady poloviny 19. století, do které měl Mendel výhled ze svého pokoje. Prohlédnete si základy bývalého skleníku, kde Mendel prováděl své pokusy s hybridizací rostlin a místo, kde stávala oranžerie. Projdete pod rozkvetlými akáty, které živily již Mendelovy včely. Zažijete neuvěřitelné ticho uprostřed hluku města. 

Bazilika, augustiniánská knihovna
Ponořte se do posvátného ticha gotické baziliky Nanebevzetí Panny Marie a nechte na sebe působit atmosféru prostor, které rozezníval varhany i Leoš Janáček. Během prohlídky baziliky spatříte obraz Černé madony, hrob zakladatelky starobrněnského kláštera Elišky Rejčky nebo abstraktní vitráž, jež kontrastuje s novogotickým interiérem. Bohatě zdobená barokní knihovna obsahuje téměř 27 000 svazků od vzácných prvotisků až po detektivní příběhy. Procházet budete také Mendelovým refektářem, Rajskou zahradou a refektářem sester cisterciaček.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.