KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Autor / zdroj: zoobrno.cz

Zoo Brno se zaměřuje hlavně na kopytníky. Děti potěší jízda vláčkem či jízda na ponících

BRNO

Brněnská zoologická zahrada se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice. Zoo nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Malé návštěvníky potěší jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo.

Brněnská zoologická zahrada se nachází v městské části Brno-Bystrc v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů. Návštěvníci tady mohou vidět takřka 800 zvířat, mezi kterými je zastoupeno 210 druhů. Zoo se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice.

Brněnská zoo se může pochlubit prvním odchovem mláděte ledního medvěda v Československu v roce 1976 či prvním odchovem šimpanze v roce 1967.

V současnosti jde o moderní zoologickou zahradu disponující řadou expozic, které využívají kopcovitý terén a lesnatý charakter zoo. Expozice jsou doplněné skalami, vodopády i chýšemi.

Brněnská zoologická zahrada nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Můžete tak kupříkladu uspořádat narozeninovou party vašich dětí přímo v areálu zahrady, dopřát si letní setkání se zvířaty, relaxovat se zvířaty nebo si zoologickou zahradu projít s průvodcem.

Zoo pak nabízí také celou řadu služeb. Malé návštěvníky jistě potěší dětská hřiště, trampolínové centrum, jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo, pro maminky jsou k dispozici i přebalovací pulty. Nechybí ani prodejna suvenýrů a dárkových předmětů, automaty na studené i teplé nápoje, stojany na kola, úschovné boxy na zavazadla či automat na pamětní medaile Zoo Brno. Celý areál je pokrytý signálem WiFi. 

Výukové programy pro mateřské školy
Všechny děti a jejich učitele zve brněnská zoo k návštěvě. Každý výukový program je koncipován do dvou částí, celková délka většinou představuje dvě hodiny. První část probíhá ve výukovém sále ve správní budově zoo. Výuku v sále doplněnou dotazy dětí zoopedagog zpestřuje ukázkou živého zvířete nebo přírodnin. Druhou část programu děti absolvují v areálu zoo, s průvodcem pozorují vybrané druhy zvířat, které se vztahují k probíranému tématu. Cena vstupného pro děti: 65,- Kč. Více informací včetně online rezervace naleznete na webu Zoo Brno

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby či cen vstupného najdete na webu Zoo Brno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Fanoušci rychlých kol mohou vyrazit za MotoGP na Moravské náměstí

Přestože se motocyklová Grand Prix České republiky 2020, pojede bez diváků, fanoušci rychlých kol o akce spojené s tímto závodem nepřijdou.

Za první měsíc si lidé ve vozech DPMB ´pípnutím´ koupili 205 tisíc jízdenek

Cestující si během prvního měsíce fungování nového systému „Pípni a jeď“ zakoupili ve vozech bezkontaktně 205 tisíc jízdenek.

UberX startuje v Brně

Obyvatelé i návštěvníci Brna si mohou objednat svezení službou UberX, který je nově dostupná také v druhém největším městě. Spoléhá výhradně na profes

DNES SE STALO

HISTORIE5. srpna 1646

byl Ferdinand IV. korunován českým králem.

ZAJÍMAVOSTI5. srpna 1884

položili v New Yorku základní kámen ke stavbě Sochy Svobody.

AUTO-MOTO5. srpna 1888

Bertha Benzová jako první řidička automobilu podnikla 106 km dlouhou cestu z Mannheimu do Pforzheimu.

POZVÁNKA OBRAZEM