KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Autor / zdroj: zoobrno.cz

Zoo Brno se zaměřuje hlavně na kopytníky. Děti potěší jízda vláčkem či jízda na ponících

BRNO

Brněnská zoologická zahrada se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice. Zoo nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Malé návštěvníky potěší jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo.

Brněnská zoologická zahrada se nachází v městské části Brno-Bystrc v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů. Návštěvníci tady mohou vidět takřka 800 zvířat, mezi kterými je zastoupeno 210 druhů. Zoo se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice.

Brněnská zoo se může pochlubit prvním odchovem mláděte ledního medvěda v Československu v roce 1976 či prvním odchovem šimpanze v roce 1967.

V současnosti jde o moderní zoologickou zahradu disponující řadou expozic, které využívají kopcovitý terén a lesnatý charakter zoo. Expozice jsou doplněné skalami, vodopády i chýšemi.

Brněnská zoologická zahrada nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Můžete tak kupříkladu uspořádat narozeninovou party vašich dětí přímo v areálu zahrady, dopřát si letní setkání se zvířaty, relaxovat se zvířaty nebo si zoologickou zahradu projít s průvodcem.

Zoo pak nabízí také celou řadu služeb. Malé návštěvníky jistě potěší dětská hřiště, trampolínové centrum, jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo, pro maminky jsou k dispozici i přebalovací pulty. Nechybí ani prodejna suvenýrů a dárkových předmětů, automaty na studené i teplé nápoje, stojany na kola, úschovné boxy na zavazadla či automat na pamětní medaile Zoo Brno. Celý areál je pokrytý signálem WiFi. 

Výukové programy pro mateřské školy
Všechny děti a jejich učitele zve brněnská zoo k návštěvě. Každý výukový program je koncipován do dvou částí, celková délka většinou představuje dvě hodiny. První část probíhá ve výukovém sále ve správní budově zoo. Výuku v sále doplněnou dotazy dětí zoopedagog zpestřuje ukázkou živého zvířete nebo přírodnin. Druhou část programu děti absolvují v areálu zoo, s průvodcem pozorují vybrané druhy zvířat, které se vztahují k probíranému tématu. Cena vstupného pro děti: 65,- Kč. Více informací včetně online rezervace naleznete na webu Zoo Brno

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby či cen vstupného najdete na webu Zoo Brno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Na Žabovřeské se omezí průjezd

Řidiče na Žabovřeské čekají další změny. Od 12. ledna se kvůli dokončení středního dělící pruh opět omezí doprava ze směru od Pisárek na Královo Pole.

Už půl roku cestující v Brně pípají. Bezkontaktní platbu za jízdenky si oblíbili

Za půl roku fungování bezkontaktního nákupu jízdenek přímo ve vozech MHD cestující v Brně provedli téměř dva miliony transakcí. Nejčastěji nakupují zá

DNES SE STALO

HISTORIE

26. ledna 1347

papež Klement VI. vydal v Avignonu bulu, která je dle některých interpretací považována za založení Univerzity Karlovy.

IT

26. ledna 1983

se na trhu objevil tabulkový kalkulátor Lotus 1-2-3.

POLITIKA

26. ledna 2013

je Miloš Zeman jako první prezident České republiky volen přímou volbou.

POZVÁNKA OBRAZEM