KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Autor / zdroj: zoobrno.cz

Zoo Brno se zaměřuje hlavně na kopytníky. Děti potěší jízda vláčkem či jízda na ponících

BRNO

Brněnská zoologická zahrada se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice. Zoo nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Malé návštěvníky potěší jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo.

Brněnská zoologická zahrada se nachází v městské části Brno-Bystrc v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů. Návštěvníci tady mohou vidět takřka 800 zvířat, mezi kterými je zastoupeno 210 druhů. Zoo se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice.

Brněnská zoo se může pochlubit prvním odchovem mláděte ledního medvěda v Československu v roce 1976 či prvním odchovem šimpanze v roce 1967.

V současnosti jde o moderní zoologickou zahradu disponující řadou expozic, které využívají kopcovitý terén a lesnatý charakter zoo. Expozice jsou doplněné skalami, vodopády i chýšemi.

Brněnská zoologická zahrada nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Můžete tak kupříkladu uspořádat narozeninovou party vašich dětí přímo v areálu zahrady, dopřát si letní setkání se zvířaty, relaxovat se zvířaty nebo si zoologickou zahradu projít s průvodcem.

Zoo pak nabízí také celou řadu služeb. Malé návštěvníky jistě potěší dětská hřiště, trampolínové centrum, jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo, pro maminky jsou k dispozici i přebalovací pulty. Nechybí ani prodejna suvenýrů a dárkových předmětů, automaty na studené i teplé nápoje, stojany na kola, úschovné boxy na zavazadla či automat na pamětní medaile Zoo Brno. Celý areál je pokrytý signálem WiFi. 

Výukové programy pro mateřské školy
Všechny děti a jejich učitele zve brněnská zoo k návštěvě. Každý výukový program je koncipován do dvou částí, celková délka většinou představuje dvě hodiny. První část probíhá ve výukovém sále ve správní budově zoo. Výuku v sále doplněnou dotazy dětí zoopedagog zpestřuje ukázkou živého zvířete nebo přírodnin. Druhou část programu děti absolvují v areálu zoo, s průvodcem pozorují vybrané druhy zvířat, které se vztahují k probíranému tématu. Cena vstupného pro děti: 65,- Kč. Více informací včetně online rezervace naleznete na webu Zoo Brno

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby či cen vstupného najdete na webu Zoo Brno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

DNES SE STALO

HISTORIE30. října 1866

císař František Josef I. rozhodl, aby Praha byla prohlášena otevřeným městem a aby byly zbořeny městské hradby

ZAJÍMAVOSTI30. října 1938

způsobilo rozhlasové vysílání H. G. Wellsovy Války světů paniku po celých Spojených státech.

ZBRANĚ30. října 1961

nastala po odpálení Car-bomby nad sovětskou jadernou střelnicí na ostrově Nová země největší jaderná exploze v dějinách lidstva.

POZVÁNKA OBRAZEM