KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Popis: Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Lvi žijící v brněnské zoologické zahradě.
Autor / zdroj: zoobrno.cz

Zoo Brno se zaměřuje hlavně na kopytníky. Děti potěší jízda vláčkem či jízda na ponících

BRNO

Brněnská zoologická zahrada se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice. Zoo nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Malé návštěvníky potěší jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo.

Brněnská zoologická zahrada se nachází v městské části Brno-Bystrc v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů. Návštěvníci tady mohou vidět takřka 800 zvířat, mezi kterými je zastoupeno 210 druhů. Zoo se zaměřuje hlavně na kopytníky, ale najdete tady i další atraktivní zvířata, jakými jsou lední medvědi, tygři či opice.

Brněnská zoo se může pochlubit prvním odchovem mláděte ledního medvěda v Československu v roce 1976 či prvním odchovem šimpanze v roce 1967.

V současnosti jde o moderní zoologickou zahradu disponující řadou expozic, které využívají kopcovitý terén a lesnatý charakter zoo. Expozice jsou doplněné skalami, vodopády i chýšemi.

Brněnská zoologická zahrada nabízí zájemcům také mnoho zážitkových programů. Můžete tak kupříkladu uspořádat narozeninovou party vašich dětí přímo v areálu zahrady, dopřát si letní setkání se zvířaty, relaxovat se zvířaty nebo si zoologickou zahradu projít s průvodcem.

Zoo pak nabízí také celou řadu služeb. Malé návštěvníky jistě potěší dětská hřiště, trampolínové centrum, jízda vláčkem či jízda na ponících v Dětské zoo, pro maminky jsou k dispozici i přebalovací pulty. Nechybí ani prodejna suvenýrů a dárkových předmětů, automaty na studené i teplé nápoje, stojany na kola, úschovné boxy na zavazadla či automat na pamětní medaile Zoo Brno. Celý areál je pokrytý signálem WiFi. 

Výukové programy pro mateřské školy
Všechny děti a jejich učitele zve brněnská zoo k návštěvě. Každý výukový program je koncipován do dvou částí, celková délka většinou představuje dvě hodiny. První část probíhá ve výukovém sále ve správní budově zoo. Výuku v sále doplněnou dotazy dětí zoopedagog zpestřuje ukázkou živého zvířete nebo přírodnin. Druhou část programu děti absolvují v areálu zoo, s průvodcem pozorují vybrané druhy zvířat, které se vztahují k probíranému tématu. Cena vstupného pro děti: 65,- Kč. Více informací včetně online rezervace naleznete na webu Zoo Brno

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby či cen vstupného najdete na webu Zoo Brno.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Jihomoravský kraj v neděli obdržel desetitisíce roušek a respirátorů pro sociální služby. Většina respirátorů je vyhrazena pro pracovníky v terénu

Sedmdesát tisíc roušek a pět tisíc respirátorů FFP2 pro sociální služby bylo v neděli v noci předáno vedení Jihomoravského kraje a v pondělí od dopole

Tramvajová doprava v Brně přechází na prázdninové jízdní řády

Tramvajové linky v Brně budou od úterý 24. března 2020 jezdit podle prázdninových jízdních řádů. Dopravní podnik města Brna tak zavádí opatření, které

DNES SE STALO

SPORT29. března 1896

na Císařské louce se uskutečnilo poprvé pražské derby Sparta–Slavia. Sparta zvítězila 1:0.

DOPRAVA29. března 1934

byl zahájen provoz elektrické tramvaje na Vítkovické závodní dráze. V souvislosti s tímto byl ukončen provoz osobní dopravy parní trakcí.

ZDRAVÍ29. března 2006

v České republice byl zaznamenán první výskyt tzv. ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou.

POZVÁNKA OBRAZEM