Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Film Bolest a sláva posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película
V sobotu byly ve španělské Málaze vyhlášeny po čtyřiatřicáté výroční filmové ceny Goya. Jednoznačného vítěze ověnčeného těmito prestižními cenami nabídne již za tři týdny v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové festival LA PELÍCULA.
Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech
Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Principem soutěže je uhodnout pomocí nápovědy konkrétní město...
Zrekonstruovaná Ponávka a kluziště za Lužánkami opět lákají ke sportu
Po pěti měsících oprav se plavci opět mohou vydat do oblíbeného brněnského bazénu Ponávka. K zprovoznění dojde 9. prosince. Koncem listopadu zahájí provoz také kluziště za Lužánkami.
FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty
Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a jejich obdoby.
Za poznáním drátenického řemesla a vztahů lidí a rostlin se vydejte do Muzea ve Šlapanicích
Na závěr letošního roku připravilo Muzeum ve Šlapanicích dvě výstavy: Nomádi Evropy – Příběh slovenského drátenictví převzatou z Považského múzea v Žilině a Rostliny a lidé: Od koření po pneumatiku sestavenou výhradně ze sbírkových předmětů Muzea Brněnska.
Vstupte do videohry, užijte si vědu v drinku i narozeninovou show
Konec listopadu nabízí v zábavním vědeckém parku VIDA! nevšední zážitky. Nová výstava Digitálium zavede zájemce do jedinečného světa videoher. Stačí vstoupit a nechat se oslnit hravou projekcí.
Sváteční tip pro celou rodinu: První Advent na Provázku
Ztišený, radostný a kulturní. Zvnitřněný a duchovní. Takový bude advent na Provázku – první v současné éře oblíbené brněnské scény. Rozzáří jej čtyři víkendy, jejichž program plný vzácných hostů z blízka i daleka nabídne vítanou protiváhu k předvánočnímu shonu a kýči.
Marhoulovo Nabarvené ptáče získalo další ocenění
Režisér a producent Václav Marhoul slaví další vítězství! Na letošním Mezinárodním filmovým festivalu v indické Kalkatě získal režisér Václav Marhoul cenu Golden Royal Bengal Tiger pro Nejlepšího režiséra.
Žirafy v brněnské zoo budou mít nové stáje. Vznikne také vyhlídka pro návštěvníky
Rozšíření prostor a novinka, kterou budou moci návštěvníci využít i v zimním období. To jsou hlavní výhody přístavby stájí pro žirafy v Africké vesnici brněnské zoo. Slavnostní poklep základního kamene se uskutečnil v pondělí 18. listopadu.
Příjemné adventní dny pro Brňany i návštěvníky
Advent na Zelňáku i na Moraváku otevřou své pomyslné brány 22. listopadu, naposledy je návštěvníci budou moci navštívit 23. prosince. Strom na Zelném trhu se rozsvítí 29. listopadu v 18.00 hodin. Bruslák pod Joštem se otevře veřejnosti 27. listopadu a bruslit se bude, pokud počasí dovolí, až do konce února.
4 5 6 7 8 9 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

16. ledna 2003

odstartoval americký raketoplán Columbia. Při jeho přistání 1. února zahynulo všech sedm členů posádky.

DOPRAVA

16. ledna 1948

započala výroba Fordu série F, nejprodávanějšího amerického pick-upu.

HISTORIE

16. ledna 1493

se Kryštof Kolumbus, po své první cestě do Nového světa, vrátil do Španělska.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí