Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Radima Hladíka připomene celovečerní dokumentární film
13. prosince by se dožil 75 let legendární kytarista a skladatel, vůdčí osobnost kapely Blue Effect, Radim Hladík. Tuto mimořádnou postavu česko-slovenské hudební scény připomene celovečerní dokumentární film
Tereza Maxová vydává knihu, která vznikla za rekordních pět měsíců
V nakladatelském domě Albatros Media vychází unikátní kniha Terezy Maxové a Veroniky Bednářové TEREZA. Čtenáři jejím prostřednictvím nahlédnou do života jedné z našich nejslavnějších topmodelek, která dobyla svět.
Nový sci-fi román Vlastimila Vondrušky Neviditelní varuje před ztrátou svobody a reálného lidství
Románovou vizi budoucnosti, konkrétně roku 2068, poutavě popisuje oblíbený spisovatel Vlastimil Vondruška v knize Neviditelní. Čtenářům je známý zejména díky historickým románům, ságám i detektivkám. Už několik let patří k nejčtenějším českým autorům.
Králové piškvorek jsou z Nové Paky, ukázalo Grandfinále pIšQworek
Oblíbenou studentskou soutěž pIšQworky nezastavil ani covid-19. Bylo nutné ji na poslední chvíli plně přenést do online světa, a s tím i závěrečné Grandfinále, na kterém se o titul popralo 24 týmů z České republiky a Slovenska. Turnaje se odehrávaly na unikátní herní platformě, kterou nově využila i kategorie jednotlivců.
Bruslařská sezóna startuje. Brňané si již tento víkend zabruslí za Lužánkami, v pondělí potom u haly Vodova
Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v sobotu 27. listopadu kluziště za Lužánkami. Od pondělí 29. listopadu se poté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše u hal Vodova. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.
Odložená světová premiéra Nejtkovy skladby Sklepní skici už tento týden
Světová premiéra skladby Michala Nejtka na objednávku Filharmonie Brno. Původně měla zaznít loni v červnu, ale posluchači se jí dočkají až teď, ve čtvrtek a v pátek na koncertech v Besedním domě.
Nová kniha ukazuje krásu hanáckých krojů
Své dlouholeté folklorní zkušenosti vložila Markéta Hnilicová do nové publikace Hanácký lidový kroj. Pracovala na ní s Bronislavou Millou Bečákovou, která patří k velkým znalkyním hanáckých krojů.
Nová sezóna Divadla Bolka Polívky: Pět premiér, výstavy, koncerty, happeningy a mnoho dalšího
Divadlo Bolka Polívky, stálice české divadelní scény, vstoupilo do 29. sezóny. Uvede v ní pět premiér a zároveň započne postupný proces nikoliv proměny, nýbrž obohacení svého uměleckého profilu.
Hana Zagorová zdraví své příznivce z nemocnice
V důsledku přetrvávajících zdravotních obtíží byla zpěvačce Haně Zagorové doporučena několikadenní hospitalizace v nemocnici.
V pátek začíná festival Den architektury. Zpřístupní unikátní stavby a zve na architektonické procházky a výlety
Na 300 akcí v 80 městech a obcích po celé republice a na Slovensku zve od pátku 1. října festival Den architektury. Zejména o víkendu 2. a 3. října nabízí bohatý a zdarma přístupný program exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, ale i cyklovyjížděk, výletů vlakem či lodí s poutavým výkladem.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VESMÍR

16. ledna 2003

odstartoval americký raketoplán Columbia. Při jeho přistání 1. února zahynulo všech sedm členů posádky.

DOPRAVA

16. ledna 1948

započala výroba Fordu série F, nejprodávanějšího amerického pick-upu.

HISTORIE

16. ledna 1493

se Kryštof Kolumbus, po své první cestě do Nového světa, vrátil do Španělska.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí