Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Festival Špilberk začíná za týden. Zahájí jej violoncellistka Camille Thomas, dva koncerty jsou už vyprodány
Vzdal bych se všeho, co jsem kdy napsal, kdybych mohl zkomponovat něco jako toto. To prý řekl Johannes Brahms o Hebridách Felixe Mendelssohna Bartholdyho, které otevřou letošní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk.
Zmije a užovky. Zoo Brno představuje nové druhy
Na dva nové zástupce hadí říše se mohou od konce července podívat návštěvníci brněnské zoo. V esíčku za hlavním vstupem byla otevřena expozice zmijí obecných (Vipera berus) a užovek hladkých (Coronella austriaca).
BOHEMIA JAZZFEST se vrací na náměstí Svobody
Festival Bohemia JazzFest se po třech letech vrací na náměstí Svobody. Koná se od 18. do 19. července a je jako vždy pro všechny návštěvníky zdarma.
Support Lesbiens představují singl Sins a slibují nové album
Kapela Support Lesbiens vydává po téměř dvou letech novinku Sins, která je zároveň předzvěstí zbrusu nového alba. To by Supporti rádi představili svým fanouškům už koncem tohoto roku.
Kvůli nízkým průtokům a vysokým teplotám se brněnská nádrž stává stojatou vodou
Krajská hygienická stanice hodnotí kvalitu vody v Brněnské údolní nádrži stupněm tři – zhoršená jakost vody.
Prezidentka je především romantická oddychovka. Kandidátky na prezidentky jsou však moje hrdinky, říká Anna Geislerová
Rozhovor s Aňou Geislerovou o filmu Prezidentka, kde obsadila hlavní roli Kateřiny Čechové, historicky první česká prezidentky, která má za sebou rok v úřadu.
Kdo svede Prezidentku Ani Geislerové? Neodolatelný Ondřej Vetchý
Už 26. června se na plátnech kin objeví Aňa Geislerová v romantické komedii Prezidentka, a jak už žánr napovídá, místo politických témat se budou řešit hlavně vztahy a láska. Osud jí totiž do cesty přivede Ondřeje Vetchého. Najdou k sobě ti dva cestu?
Jak vypadal lockdown ve středověkém pojetí se dozvíte z knihy Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla
Hned několik vražd ve Dvoře Králové bude muset řešit královský písař Jiří Adam z Dobronína v nejnovějším příběhu spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky.
S jarem se do ulic vrátily zelené koloběžky s novými bezpečnostními funkcemi
Po měsících zimního spánku se koloběžky platformy Bolt opět rozjely po českých městech. Stroje budou v průběhu sezóny vybaveny unikátní funkcí, která nedovolí jízdu ve dvou, a postupně bude spuštěna také funkce ověřování uživatelovy způsobilosti k jízdě.
Děčínskou Lízu čeká oprava kotle, přispět na znovuzprovoznění může i veřejnost
Parní lokomotiva 475.179 Šlechtična, známá také jako Děčínská Líza nebo Pětasedma přišla po mnoha letech nostalgického provozu o způsobilost kotle. Finančně přispět na znovuzprovoznění lokomotivy může i široká veřejnost, a to prostřednictvím sbírky, která v současnosti startuje.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

SPORT

26. listopadu 2000

získal čtyřnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný jako první Čech v historii titul nejlepšího světového atleta roku.

HISTORIE

26. listopadu 1346

byl Karel IV. v Bonnu korunován králem Svaté říše římské.

TECHNIKA

26. listopadu 2003

se uskutečnil poslední let letadla Concorde.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí