Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.
Mikulášským parním vlakem na „Čertovský zámek“ do Oslavan
V sobotu 2. prosince vypraví České dráhy na jižní Moravě mikulášský parní vlak. Z Brna vyrazí souprava do Oslavan, kde se bude konat akce Čertovský zámek.
Nový plavecký komplex v Lužánkách zahajuje provoz pro veřejnost, otevřený bude denně
První provozní zkoušku po 16 měsíců trvající dostavbě a rekonstrukci za více než 444 milionů korun už má komplex Bazénů Lužánky za sebou, proběhly zde první závody i školní výuka plavání. Symbolicky pak byl další ze strategických projektů města Brna dokončen dnešním dopoledním slavnostním přestřižením pásky, od 14 hodin se areál otevírá veřejnosti.
Žabiny pokřtí knihu k 30. výročí. Dorazí i klubové legendy
Basketbalové Žabiny přichystaly křest knihy vydané ke 30. výročí brněnského sportovního klubu. Slavnostní chvíle se uskuteční ve čtvrtek 12. října od 18 hodin v hale Rosnička před zápasem EuroCupu se španělským celkem Cadi La Seu.
Den architektury myslí i na nejmenší, děti si zahrají na architekty nebo vyrazí na pátrací hry
Tento pátek 29. září začíná po celé republice festival Den architektury, který nabízí objevné výpravy za architekturou známou i neznámou. Děti jsou samozřejmě vítány na všech festivalových procházkách a exkurzích, ale speciálně pro ně jsou zejména o festivalovém víkendu připraveny na celé řadě míst nejrůznější tvůrčí workshopy a další akce, na kterých si mohou třeba zahrát na architekty. Konkrétní místa pak poznají díky dobrodružným pátracím hrám.
Brněnská zoo získala žirafího samce
Roky čekání jsou u konce. Do brněnské zoo dorazil v pátek ráno nový žirafí samec. Khari, jak se nový obyvatel Mniší hory jmenuje, se narodil 26. dubna 2019 ve Whipsnade Zoo ve Velké Británii. Do Brna se měl původně vydat v roce 2021, ale situace po brexitu byla administrativně natolik nepřehledná a složitá, že se musel příjezd několikrát posunout.
Šmoulové na léto rozšířili svůj dobrodružný park o spoustu atrakcí
Oblíbení šmoulové si na léto pro své návštěvníky připravili spoustu nových atrakcí, a hlavně postavili velkou venkovní zábavní zónu. Děti si tak užijí legraci v bazénu s lodičkami, na skákacích hradech či dřevěných prolézačkách a pískovištích. Uvnitř na ně čeká kromě rozšířené LEGO herny úplně nová fun play zóna plná skluzavek a balónků nebo dostihová dráha s plyšovými poníky.
Trojdílný festival regionálních chutí láká nejen na gastronomii, ale i na skvělou hudbu
Regionální pochutiny a k tomu produkce známých hudebních interpretů: jestli vám dává toto spojení smysl, neváhejte. Navštivte Miroslav, Letovice a Veselí nad Moravou, které budou v průběhu léta hostit celodenní slavnosti zasvěcené regionálnímu jídlu a pití.
Poslední šance vyzkoušet si výcvik astronautů nebo se projít po Měsíci
Největší evropská výstava kosmonautiky Cosmos Discovery v Bratislavě již 2. července končí a na několik let opouští Česko i Slovensko. Poslední šance vydat se do kosmu na Incheba Expo Bratislava potrvá již jen pád týdnů. A tak jako do Brna na výstavu před lety přijelo mnoho Slováků, tak i letos do Bratislavy, která je jen hodinu cesty z Brna, přijíždějí za zážitkem Češi, kteří se chtějí projít po Měsíci nebo usednout do kokpitu raketoplánu.
Lucie slaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby, celé album živě přehraje při exkluzivních koncertech
K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky. Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28. listopadu v Českých Budějovicích, 1. prosince v Brně a 7. prosince v Praze. Půjde o jediné samostatné koncerty kapely v roce 2023 i 2024.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Objevy

20. dubna 1534

francouzský mořeplavec a objevitel Jacques Cartier se vydal se dvěma loděmi a posádkou 61 mužů na svou první plavbu do Ameriky.

Věda

20. dubna 1862

dokončil Louis Pasteur první pokusy s pasterizací - jednou z metod konzervace potravin.

Vesmír

20. dubna 1972

desátý americký pilotovaný let Apollo 16 přistává na Měsíci. Byl pátým v programu Apollo (a předposledním), kdy lidé ve 20. století přistáli na Měsíci.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí