Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Nový sci-fi román Vlastimila Vondrušky Neviditelní varuje před ztrátou svobody a reálného lidství
Románovou vizi budoucnosti, konkrétně roku 2068, poutavě popisuje oblíbený spisovatel Vlastimil Vondruška v knize Neviditelní. Čtenářům je známý zejména díky historickým románům, ságám i detektivkám. Už několik let patří k nejčtenějším českým autorům.
Králové piškvorek jsou z Nové Paky, ukázalo Grandfinále pIšQworek
Oblíbenou studentskou soutěž pIšQworky nezastavil ani covid-19. Bylo nutné ji na poslední chvíli plně přenést do online světa, a s tím i závěrečné Grandfinále, na kterém se o titul popralo 24 týmů z České republiky a Slovenska. Turnaje se odehrávaly na unikátní herní platformě, kterou nově využila i kategorie jednotlivců.
Bruslařská sezóna startuje. Brňané si již tento víkend zabruslí za Lužánkami, v pondělí potom u haly Vodova
Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v sobotu 27. listopadu kluziště za Lužánkami. Od pondělí 29. listopadu se poté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše u hal Vodova. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.
Odložená světová premiéra Nejtkovy skladby Sklepní skici už tento týden
Světová premiéra skladby Michala Nejtka na objednávku Filharmonie Brno. Původně měla zaznít loni v červnu, ale posluchači se jí dočkají až teď, ve čtvrtek a v pátek na koncertech v Besedním domě.
Nová kniha ukazuje krásu hanáckých krojů
Své dlouholeté folklorní zkušenosti vložila Markéta Hnilicová do nové publikace Hanácký lidový kroj. Pracovala na ní s Bronislavou Millou Bečákovou, která patří k velkým znalkyním hanáckých krojů.
Nová sezóna Divadla Bolka Polívky: Pět premiér, výstavy, koncerty, happeningy a mnoho dalšího
Divadlo Bolka Polívky, stálice české divadelní scény, vstoupilo do 29. sezóny. Uvede v ní pět premiér a zároveň započne postupný proces nikoliv proměny, nýbrž obohacení svého uměleckého profilu.
Hana Zagorová zdraví své příznivce z nemocnice
V důsledku přetrvávajících zdravotních obtíží byla zpěvačce Haně Zagorové doporučena několikadenní hospitalizace v nemocnici.
V pátek začíná festival Den architektury. Zpřístupní unikátní stavby a zve na architektonické procházky a výlety
Na 300 akcí v 80 městech a obcích po celé republice a na Slovensku zve od pátku 1. října festival Den architektury. Zejména o víkendu 2. a 3. října nabízí bohatý a zdarma přístupný program exkurzí do běžně nepřístupných budov, procházek, ale i cyklovyjížděk, výletů vlakem či lodí s poutavým výkladem.
Brno opanuje temperamentní Brasil Fest
Atmosféru, kterou je možné zažít jen v Riu nebo v Brně, vnese do města od pátku 30. července do neděle 1. srpna mezinárodní hudební a taneční festival Brasil Fest Brno 2021.
Model Marsu na Kraví hoře je lokální. Švadlenka ho šila čistě z moravských materiálů
Na návštěvníky brněnské Kraví hory čeká od příštího týdne nafukovací model planety Mars. Co stálo za jeho výrobou?
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

HISTORIE

9. prosince 1687

byl korunován teprve devítiletý Josef I. uherským králem.

HISTORIE

9. prosince 1931

se Španělsko se stalo republikou. Byly zrušeny výsady šlechty a katolické církve, církvi byl zabaven rozsáhlý majetek, ženy dostaly volební právo a byl zaveden občanský sňatek a rozvod.

HISTORIE

9. prosince 1437

zemřel ve Znojmě během cesty do Uher král Zikmund. Jeho smrtí vymřel lucemburský rod, který v českém království panoval 127 let.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí