Zpravodajství / ARCHÍV

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023 zná své vítěze
Družstvo základní školy Medlov z Olomouckého kraje zvítězilo v letošním ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů v kategorii do 12 let. Spolu s družstvem základní školy Černošín z Plzeňského kraje, které skončilo na druhém místě, tak postupují do evropského finále dopravní cyklistické soutěže. Ve starší kategorii do 16 let vyhrálo družstvo základní školy Libčany z Královéhradeckého kraje, druhé místo obsadilo družstvo opět ze základní školy Černošín z Plzeňského kraje.
Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna
Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.
Provoz brněnské MHD v období letních prázdnin
S ohledem na probíhající dopravní stavby v Brně a také na ekonomickou situaci nebude DPMB v období letních prázdnin provádět žádné rozsáhlé opravy, které by výrazně a dlouhodobě ovlivnily provoz a dopravu cestujících po městě Brně.
Děti ze ZŠ Gajdošova zkrášlily podchod na Staré osadě
Žákovský parlament ZŠ Gajdošova se už několik let snažil zkrášlit podchod na Staré Osadě v Židenicích. Před sedmi lety začaly první myšlenky, pokračovaly sbíráním návrhů na realizaci, komunikací s radnicí Židenic. Po dvou letech usilovné práce byl projekt připraven, k realizaci ale nedošlo. Letos v lednu žákovský parlament začal jednat se zdejší radnicí znovu.
Nový parčík před Pohodou
Ploty, které chránily mladý trávník, jsou odstraněny a prostor je volně přístupný. Na rohu ulic Cejl a Vlhká dříve býval notně zdevastovaný parčík, který nebyl místními vůbec využívaný. Městská část Brno-střed plochu revitalizovala a nyní se otevírá veřejnosti.
Opravy se plánují na Waldorfské škole Brno i v Mateřské škole Veslařská
Ještě letos by se měla uskutečnit rekonstrukce sociálních zařízení v pavilonu B a vestibulu Waldorfské školy Brno a druhá etapa sanačních prací v Mateřské škole Veslařská. Radní dnes na svém jednání doporučili zastupitelům schválit rozpočtová opatření nutná pro uskutečnění prací.
V Bohunicích zmodernizovali další dětské hřiště v prostorách MŠ Švermova
Od října 2022 do letošního května probíhala rekonstrukce dětského hřiště v zahradách Mateřské školy Švermova. Důvodem byl špatný technický stav stávajících herních prvků na hranici životnosti a jejich morální zastarání. Děti se tak mohou zpět vrátit na moderní hřiště.
Mezi vítězi kuchařské soutěže pro děti jsou dva týmy z Brna a jeden hustopečský
Finále Zdravé 5 vyvrcholilo na konci května kuchařským kláním v Praze, kde se v pěti kategoriích utkalo 15 nejlepších týmů z celé republiky. Brněnské Včeličky ze školky Hudcova vyhrály mezi dětmi z mateřských škol. Další dva školní týmy z jihu Moravy si vyvařily svých kategoriích bronz. Celkově se do jedenáctého ročníku soutěže přihlásilo rekordních 330 týmů.
Na základní škole na náměstí Míru mají novu školní družinu
Dvě třídy pro školní družinu, kabinet jako zázemí pro pedagogy a prostor pro školního pedagoga. To vše nyní mají navíc v základní škole na náměstí Míru 3.
Povodí Moravy odklízí z vodní nádrže Brno stovky tun spláví
Povodňové průtoky vnesly do vodní nádrže Brno velké množství spláví. Materiál, jehož množství se pohybuje ve stovkách tun, odklízejí zaměstnanci Povodí Moravy z blízkosti hráze s pomocí těžké techniky.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Objevy

20. dubna 1534

francouzský mořeplavec a objevitel Jacques Cartier se vydal se dvěma loděmi a posádkou 61 mužů na svou první plavbu do Ameriky.

Věda

20. dubna 1862

dokončil Louis Pasteur první pokusy s pasterizací - jednou z metod konzervace potravin.

Vesmír

20. dubna 1972

desátý americký pilotovaný let Apollo 16 přistává na Měsíci. Byl pátým v programu Apollo (a předposledním), kdy lidé ve 20. století přistáli na Měsíci.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí