Zpravodajství / ARCHÍV

Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Jihomoravský kraj navýšil podporu špičkových sportovních klubů
Na vrcholovou přípravu, soustředění nebo i na samotnou účast na soutěžích – Jihomoravský kraj přispěje špičkovým sportovním klubům v regionu na jejich činnost.
Do ulic vyjíždí Tramvaj hrdinů. Přinese příběhy řidičů, kteří jezdí pro DPMB
Do brněnských ulic dnes poprvé vyjela Tramvaj hrdinů. Vůz Porsche číslo 1902 přináší skutečné příběhy řidičů, kteří jezdí pro DPMB. Hrdinů, kteří 24 hodin denně vozí cestující po městě Brně. Zaměstnanci dopravce se s pasažéry dělí o svůj vztah k práci, řízení či dopravě obecně.
Lidé z Obřan a Maloměřic protestují proti hrázi
Obyvatelé Obřan a Maloměřic se v úterý 21. června osobně vypraví na jednání Zastupitelstva města Brna. Požadují zastavení příprav stavby protipovodňové hráze na řece Svitavě, kterou v plánované podobě považují za nesmyslnou.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Brno má další nové vozy MHD, tentokrát 31 klimatizovaných autobusů SOR
Brňané se mohou těšit na svezení v nových klimatizovaných autobusech. Dopravní podnik města Brna využil opce a nakoupil dalších 31 autobusů SOR NS 12. První čtyři vozy dorazily do Brna dnes, zbývající výrobce SOR Libchavy dodá postupně do konce roku. Dvacítka jich po městě jezdí už od roku 2020.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Rekordman v Brně dorazil na 350. odběr plazmy
Krevní plazma je nezbytná pro výrobu léků na mnohé vzácné choroby, ale i pro ošetření pacientů s popáleninami či obětí autonehod. Není možné ji uměle vyrobit, dá se získat pouze darováním. V Česku je okolo čtvrt milionu dárců krevní plazmy, díky kterým je možné tyto léky vyrábět.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.
Projekt Včely do Brna byl slavnostně zahájen
Zvýšit povědomí o chovu včel, o jejich přínosu, a také rozmístění včelích úlů po městě je cílem projektu Včely do Brna.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Dnes se stalo

SPORT

26. listopadu 2000

získal čtyřnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný jako první Čech v historii titul nejlepšího světového atleta roku.

HISTORIE

26. listopadu 1346

byl Karel IV. v Bonnu korunován králem Svaté říše římské.

TECHNIKA

26. listopadu 2003

se uskutečnil poslední let letadla Concorde.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí