KULTURA / Besedy a přednášky

Popis: Raja Ampat - cesta do neznáma - Wayag.
Raja Ampat - cesta do neznáma - Wayag.
Autor / zdroj: archiv Tomáše Merty
Datum konání: pátek 14. 2. 2020; 19.00

Raja Ampat - cesta do neznáma. Poznejte ráj na zemi

BRNO

Cesta na Raja Ampat - Toto souostroví v Indonéské části Papui skrývá mnoho překvapení a překrásných míst. Oblast je známá především potápěním, ale i šnorchlování je veliký zážitek. Nenechejte si ujít cestopisnou přednášku, která vám toto místo přiblíží. Na programu je v pátek 14. února od 19 hodin v Expediční klubovně v Brně.

Rozmanitost ryb a korálů je tu jedna z největších na zemi a to jen pár centimetrů pod vámi. Naprosto kouzelná je cesta na souostroví Wayag. Na velice malé ploše je desítky malých ostrůvků, které se monumentálně tyčí nad hladinou moře v mnohdy vysoké, nedostupné homole. Ubytování má také své kouzlo. Většinou chatrč z bambusu nad mořem a nebo na příjemné pláži.

V rámci přednášky se dozvíte, jak cestovat do této oblasti, a to od začátku nákupu letenek až po samostatnou cestu tam. Ochuzeni nebudete ani o postřehy a užitečné rady z místa. Na cestě jsme spali na devíti různých místech a osmi ostrovech, viděli maximum toho, co šlo, a to vše za 21 dní včetně cesty. Raja Ampat stojí rozhodně za cestu, a i vy můžete poznat opravdový ráj na zemi.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

V Žabovřeskách vyroste nové sběrné středisko odpadu

Moderní sběrné středisko odpadu bude již v příštím roce stát v brněnských Žabovřeskách na ulici Sochorova.

Filmové klapky jsou k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka

Od úterý 4. srpna si návštěvníci obchodního centra Galerie Vaňkovka mohou po více než roce opět prohlédnout výtvarná díla ztvárněná předními českými v

Fanoušci rychlých kol mohou vyrazit za MotoGP na Moravské náměstí

Přestože se motocyklová Grand Prix České republiky 2020, pojede bez diváků, fanoušci rychlých kol o akce spojené s tímto závodem nepřijdou.

DNES SE STALO

DOPRAVA27. září 1825

vypravil George Stephenson parní vlak mezi městy Stockton-on-Tees a Darlington v Anglii.

KULTURA27. září 1900

bylo otevřeno Muzeum hlavního města Prahy.

DOPRAVA27. září 1981

uvedli ve Francii do provozu první trať TGV mezi Paříží a Lyonem.

POZVÁNKA OBRAZEM