VOLNÝ ČAS / Zimní aktivity

Bruslařská sezóna startuje. Brňané si již tento víkend zabruslí za Lužánkami, v pondělí potom u haly Vodova
Kluziště Vodova. 
Autor / zdroj foto: Michaela Dittrichová

Brno

Nadšenci do bruslení mohou nabrousit ostří a vyrazit na led. Městská společnost STAREZ – SPORT, a. s., otevře v sobotu 27. listopadu kluziště za Lužánkami. Od pondělí 29. listopadu se poté zájemci budou moci poprvé projet po ledové ploše u hal Vodova. Plánované termíny otevření však může změnit nevhodné počasí.

Bruslení pod širým nebem si lidé užijí hned na dvou místech v centru Brna. „Kluziště za Lužánkami otevřeme poslední listopadovou sobotu, od pondělí potom bude do provozu uvedena také plocha u hal Vodova. Pokud se vládní podmínky a nařízení nezmění, obě kluziště zůstanou otevřena pro širokou veřejnost až do února příštího roku,“ říká Petr Hladík, 1. náměstek primátorky města Brna.

„Jsme rádi, že i v zimním období můžeme Brňany přivést k aktivnímu pohybu. Protože posilovat svou imunitu a obranyschopnost sportem je v období pandemie koronaviru důležitější než kdy dříve,“ doplňuje Hladík. Pro zájemce budou obě kluziště otevřena po celý týden, ve všední dny od 15 do 20 hodin. O víkendech mohou první bruslaři na led zavítat už v 9 hodin, během vánočních prázdnin se potom počty bloků pro veřejné bruslení ještě navýší.

Mimo tuto dobu si kluziště budou moci pronajmout skupiny z řad veřejnosti. „Naše ledová plocha u hal Vodova má 56 x 26 metrů. Svými rozměry odpovídá hokejovému hřišti a je tak jednou z největších umělých otevřených ledových ploch v České republice. Je možné si ji rezervovat, ať už pro školní výuku, nebo třeba hobby hokej,“ říká Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která umělá kluziště provozuje.

Kromě bruslení na návštěvníky čeká také doprovodný program plný zábavy. „Na ledové ploše ve Vodově ulici pořádáme 5. prosince adventní setkání s dětmi a Mikulášem. Obě kluziště jsou také zahrnuta do akce Dny sportovišť, které jsou letos naplánovány na dny od 27. do 29. prosince a během nichž si lidé budou moci zdarma užít sportování a relaxaci na městských sportovištích,“ dodává Mikš.

Na obou kluzištích návštěvníci najdou zázemí se šatnami, skříňkami a občerstvením. Zájemci, kteří si budou chtít své bruslařské dovednosti vyzkoušet, ale nemají vlastní brusle, nemusejí smutnit. Na obou místech fungují půjčovny bruslí.

Více informací o případných změnách v provozu kluziště Vodova zde, bruslení za Lužánkami potom zde.

 

Autor / zdroj: Michaela Dittrichová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.