EKONOMIKA / Bydlení

Popis: Studie společnosti Joka.
Studie společnosti Joka.
Autor / zdroj: Joka Moravský Krumlov
8.12.2020

Znojmu se podařilo získat investora pro výstavbu domů a bytů u Městského lesíku

Znojmo

Atraktivní lokalita „Pod Městským lesíkem“, která se nachází pět minut od centra města, ožije výstavbou moderních bytů a rodinných domů. Radnici se pro tuto lokalitu konečně podařilo najít investora.

„Chceme, aby zde vznikl nový satelit, který krásně zapadne do této lokality. Investor tu má nabídnout atraktivní bydlení s veškerou občanskou vybaveností a dostatečným množstvím zeleně,“ připomíná starosta Jan Grois.

Novou rezidenční čtvrť tu vystaví společnost Joka Moravský Krumlov, která vyhrála nabídkové řízení na prodej pozemků, do kterého se přihlásilo 5 firem. Jednalo se o otevřené nabídkové řízení, které na úřední desce viselo tři měsíce a které doprovázela také reklama v tištěných regionálních i celostátních novinách.

Za pozemky o výměře téměř 40 000 m2 radnice utrží 96 milionů korun, což je o 60 milionů víc, než byla minimální kupní cena.

Zastupitelé včera schválili vítěze nabídkového řízení a základní podmínky prodeje, kompletní znění kupní smlouvy budou schvalovat na dalším jednání zastupitelstva.

V lokalitě Pod Městským lesíkem má vyrůst 246 nových moderních nízkoenergetických bytů v šesti pětipodlažních bytových domech, přičemž parkovacích míst tu má být přes 400. Postavit se tu má i 36 rodinných domů s rezervní kapacitou 20 parkovacích míst.

„Náš návrh zastavovací studie nevyžaduje žádné úlevy z požadovaných hodnot ani z aktuálně platných norem a zákonných požadavků. Naopak. Ať už se jedná o dostatečný počet parkovacích míst nad rámec zákonných požadavků, kvalitu veřejného prostranství, hospodaření s vodou, oslunění a odhlučnění bytových jednotek či velikost domů a bytů,“ říká Ivoš Bazal, jednatel společnosti Joka Moravský Krumlov.

Zastavená plocha má činit pouze 17 % rozlohy pozemků, 34 % plochy má být plocha zeleně. Zbývající plocha se rozdělí mezi veřejné prostranství (22 %) a zpevněné komunikace (27 %). První etapa by se tu mohla začít stavět už za tři roky, do té doby přepokládá developer, že se podaří vydat stavební povolení na celou lokalitu. Dle smluvních podmínek je termín pro vydání stavebního povolení pro tuto lokalitu o něco delší, a to 5 let od nabytí vlastnického práva k pozemkům.

Podmínkou pro rozhodování o využití daného území je vypracování územní studie, která bude vycházet z investorem předložené zastavovací studie. Zastavovací studie mj. počítá s tím, že bude celá lokalita rozdělena do dvou obytných celků oddělených navzájem výrazným blokem veřejné zeleně. Developer rovněž dobuduje potřebnou technickou infrastrukturu, jako je dešťová kanalizace, přeložka vodovodu, splašková kanalizace aj.).

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Na Žabovřeské se omezí průjezd

Řidiče na Žabovřeské čekají další změny. Od 12. ledna se kvůli dokončení středního dělící pruh opět omezí doprava ze směru od Pisárek na Královo Pole.

Už půl roku cestující v Brně pípají. Bezkontaktní platbu za jízdenky si oblíbili

Za půl roku fungování bezkontaktního nákupu jízdenek přímo ve vozech MHD cestující v Brně provedli téměř dva miliony transakcí. Nejčastěji nakupují zá

DNES SE STALO

HISTORIE

26. ledna 1347

papež Klement VI. vydal v Avignonu bulu, která je dle některých interpretací považována za založení Univerzity Karlovy.

IT

26. ledna 1983

se na trhu objevil tabulkový kalkulátor Lotus 1-2-3.

POLITIKA

26. ledna 2013

je Miloš Zeman jako první prezident České republiky volen přímou volbou.

POZVÁNKA OBRAZEM