AKTUÁLNĚ / Doprava

Automobil při nehodě přerazil sloup elektrického vedení
 
Autor / zdroj foto: HZS Moravskoslezského kraje

Frenštát pod Radhoštěm

Přeražený sloup elektrického vedení a poškozený hlavní uzávěr plynu na soukromém pozemku museli řešit v sobotu před čtvrtou hodinou ranní hasiči. Během nehody se naštěstí nikdo nezranil.

Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve Frenštátě pod Radhoštěm, na ulici Kopaná, v sobotu 26.11.2022 ve 3:56 hod. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze stanice Kopřivnice a místní dobrovolná jednotka z Frenštátu pod Radhoštěm.

Hasiči hned po příjezdu provedli odpojení baterie u vozidla, v němž cestovaly dvě osoby, neboť z poškozeného plynového vedení stále unikal plyn a současně provedli provizorní podepření přeraženého sloupu svými žebříky. Dalším krokem hasičů bylo nasazení speciálního vysokotlakého zvedacího vaku „sněhulák“, kterým auto přizvedli a ve spolupráci s přítomným technikem plynařů, provedli provizorní zastavení unikajícího plynu pomocí dřevěného klínu.

Následně si událost převzala policie, která šetřila příčinu nehody, u které se nikdo nezranil. Po ukončení šetření nehody bylo vozidlo naloženo na odtahovou službu a místo zásahu tak hasiči předali technikům z řad plynařů i elektrikářů, a vrátili se zpět na základnu.

Autor / zdroj: Lukáš Popp

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.