AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
Autor / zdroj: FlixBus CZ
8.12.2020

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách o polovinu, obnoví některé mezinárodní spoje

S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.

Více spojů přidá z Prahy do Brna, Liberce, Českého Krumlova, Mostu, Chebu a během víkendů také do Karlových Varů. Dočasně obnovit provoz chce FlixBus i na některých mezinárodních spojích. Během svátků tak bude možné cestovat přímým spojem z Prahy například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.

K navyšování spojů dochází poté, co dopravci přistoupili k redukci kapacit kvůli nízké poptávce během podzimních měsíců, kdy lidé vlivem vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru zůstávali doma.

„Během podzimu jsem pro občany ČR zachovali základní obslužnost na našich vnitrostátních linkách, a to i přes výrazný pokles poptávky. Jsme rádi, že nyní můžeme nabídnout navýšení přepravních kapacit pro období Vánoc, abychom naše zákazníky dopravili na svátky za rodinou,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

FlixBus přitom zachová již zaběhlá bezpečnostní opatření na palubách autobusů tak, aby cestujícím zajistil co nejvyšší komfort i bezpečí. Apeluje přitom i na samotné cestující, ať hygienická opatření ani před Vánoci nepodceňují a chrání sebe i své okolí.

Dvakrát častěji z Prahy do Českého Krumlova, více spojů do Brna i Liberce

V rámci vnitrostátní sítě posílí FlixBus spoje v období od čtvrtka 17. prosince do neděle 3. ledna. Celkem se jedná o navýšení kapacit o polovinu. Nejvíce spojů přidá mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde kapacitu přepravy zdvojnásobí. Až 80 % stávající kapacity přidá mezi Prahou a Libercem, jezdit bude až šestkrát denně. Na stejnou frekvenci navýší i spoje mezi Prahou a Karlovými Vary během víkendových dní. K navýšení dojde také na trasách mezi Prahou a Chebem, Mostem, Chomutovem a Brnem.

„Očekáváme, že mezi provozně nejrušnější dny bude patřit předvánoční víkend od 18. do 20. prosince a pak doba návratu, tedy 2. a 3. ledna,“ dodává Čmielová. Pro tyto dny jsou kapacity FlixBusu posíleny nejvíce.

Obnovené spojení do Berlína, Vídně a Krakova

FlixBus připravuje dočasné obnovení provozu i do některých zahraničních destinací. S výjimkou 24.12.2020, 4. a 5.1.2021 budou zelené autobusy jezdit denně od 17.12. do 10.1.2021 z Prahy do Paříže přes Norimberk, Wolpertshausen, Heidelberg, Mannheim, Saarbrücken a Remeš. V opačném směru z Paříže do Prahy pojedou od pátku 18.12.2020 do 12.1.2021 s výjimkou dní 19.12., 25.-27.12., 5.1. a 7.-8.1.2021.

Od 18.12. obnoví v omezeném měřítku provoz i mezi Berlínem, Prahou, Vídní, Mariborem a Záhřebem a ve stejný den vyjedou autobusy znova také na trase mezi polskou Vratislaví, Krkonošemi a Prahou. Od 17.12. do 4.1. bude FlixBus jezdit denně mezi Berlínem, Drážďany, Prahou a Vídní a od 17.12. do 11.1. s výjimkou 31.12. také na trase mezi Krakovem, Katovicemi, Ostravou, Olomoucí, Brnem, Prahou, Řeznem a Mnichovem.

Bezpečnostní opatření pro cestování během Vánoc

Také během vánočních přesunů za rodinou je třeba dbát zvýšené hygieně a bezpečnostním opatřením. V případě cestování autobusy FlixBus je nástup na palubu autobusu umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musí mít při nástupu na palubu autobusu i během cesty nasazenou ochrannou roušku.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace.

Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách a cestující jej dostávají spolu s potvrzením rezervace jízdenky přes webové stránky nebo prostřednictvím mobilní aplikace. FlixBus i tak žádá samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu.

Autor / zdroj: Martina Čmielová

DALŠÍ ČLÁNKY

Na Žabovřeské se omezí průjezd

Řidiče na Žabovřeské čekají další změny. Od 12. ledna se kvůli dokončení středního dělící pruh opět omezí doprava ze směru od Pisárek na Královo Pole.

Už půl roku cestující v Brně pípají. Bezkontaktní platbu za jízdenky si oblíbili

Za půl roku fungování bezkontaktního nákupu jízdenek přímo ve vozech MHD cestující v Brně provedli téměř dva miliony transakcí. Nejčastěji nakupují zá

DNES SE STALO

HISTORIE

26. ledna 1347

papež Klement VI. vydal v Avignonu bulu, která je dle některých interpretací považována za založení Univerzity Karlovy.

IT

26. ledna 1983

se na trhu objevil tabulkový kalkulátor Lotus 1-2-3.

POLITIKA

26. ledna 2013

je Miloš Zeman jako první prezident České republiky volen přímou volbou.

POZVÁNKA OBRAZEM