AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
4.1.2021

Nepoužívaná pyžamka využije Dětská nemocnice

Brno

Dostaly vaše děti od Ježíška nová pyžama a stará už nechtějí? Nebo z nich vyrostly? Uvítají je pacienti v Dětské nemocnici.

Nová i nošená pyžama (v dobrém stavu, bez děr, skvrn) lze od 4. ledna do 1. února buď přinést v pracovní době na magistrátní odbor zdraví (Dominikánské nám. 3, kontaktní osoba Jelena Kucielová), nebo odevzdat na vrátnici Dětské nemocnice (nonstop).

Pyžama poslouží hospitalizovaným dětem od novorozenců po cca 17letou mládež, z toho plyne i rozptyl potřebných velikostí.

Sbírka je iniciativou Magistrátu města Brna, kterou chce podpořit a „přilepšit“ nemocnici, jde o tradiční akci související se svátkem Tří králů – v minulých letech se sbíraly třeba dětské hračky, plyšáci nebo knihy. Nejde tedy o sbírku vyvolanou nějakým akutním nedostatkem, ale jen o gesto podpory.

Autor / zdroj: Radka Loukotová

DALŠÍ ČLÁNKY

Na Žabovřeské se omezí průjezd

Řidiče na Žabovřeské čekají další změny. Od 12. ledna se kvůli dokončení středního dělící pruh opět omezí doprava ze směru od Pisárek na Královo Pole.

Už půl roku cestující v Brně pípají. Bezkontaktní platbu za jízdenky si oblíbili

Za půl roku fungování bezkontaktního nákupu jízdenek přímo ve vozech MHD cestující v Brně provedli téměř dva miliony transakcí. Nejčastěji nakupují zá

DNES SE STALO

HISTORIE

26. ledna 1347

papež Klement VI. vydal v Avignonu bulu, která je dle některých interpretací považována za založení Univerzity Karlovy.

IT

26. ledna 1983

se na trhu objevil tabulkový kalkulátor Lotus 1-2-3.

POLITIKA

26. ledna 2013

je Miloš Zeman jako první prezident České republiky volen přímou volbou.

POZVÁNKA OBRAZEM