Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 23.9.2013

Zimní dovolená na horách? Za lyžováním míří za hranice každoročně přes půl milionu Čechů

Léto sotva skončilo a už je pomalu čas vytáhnout ze skříně či sklepa lyžařské vybavení. Výše položená alpská střediska totiž spouštějí vleky už koncem listopadu, začátek sezony navíc mnohdy láká na nižší ceny.


Post
Náš tip 21.9.2013

První říjnový týden Brno opět provoní káva

Už potřetí se Brno a jeho kavárny připojí k oslavám Mezinárodního dne kávy, který připadá na první říjnový den.


Post
Náš tip 19.9.2013

Vydejte se na unikátní expedici do Otevřené zahrady v Brně

V pondělí 14. října se v 18 hodin uskuteční v konferenčním sále Otevřené zahrady jedinečná akce – Klimatická expedice Geoscopia.


Post
Náš tip 17.9.2013

Slavnosti piva na náměstí Svobody v Brně střídají Slavnosti jídla

Slavnosti piva, které proběhly od 12. do 15. září na náměstí Svobody a v parku na Moravském náměstí, se vydařily i přes nepřízeň počasí. Slavnosti piva na náměstí Svobody střídají Slavnosti jídla, které se konají od 19. do 22. září.


Post
Náš tip 12.9.2013

Zpříjemněte si sychravý podzim a zimu. Vyrazte za sluncem

Podzimní a zimní zájezdy za sluncem si u českých turistů získávají stále větší oblibu. Možností, kde si během sychravého podzimu či o adventních svátcích můžete prohřát kosti, je celá řada. Stačí si jen vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje.


Post
Hrady a zámky 3.9.2013

Ve Dnech evropského dědictví se představí také Špilberk

K objektům, do kterých budou v neděli 8. září pozváni návštěvníci v rámci Dnů evropského dědictví, patří i hrad Špilberk. Muzeum města Brna připravilo dvě prohlídkové trasy za vstupné, které bude o 20 % sníženo – Špilberské kasematy a Špilberk odkrývá svá tajemství.


Post
Letní aktivity 2.9.2013

Vznikne cyklostezka Milotice – Svatobořice-Mistřín

Rada Jihomoravského kraje doporučila krajskému zastupitelstvu schválit poskytnutí dotace ve výši 349 972 Kč z krajského rozpočtu v rámci Dotačního programu „Podpora rozvoje cyklistiky a cyklistické dopravy v Jihomoravském kraji v roce 2013“.


Post
Náš tip 19.8.2013

Konec léta opět zpestří tradiční netopýří noci

O víkendu se naplno rozběhne série akcí pro veřejnost, pořádaných v rámci Mezinárodní noci pro netopýry. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti ze života těchto nočních savců, budou je sledovat pomocí speciální techniky a také si budou moci zblízka prohlédnout živé netopýry.


Post
Náš tip 16.8.2013

V jakém městě mají nejčistší hotely a kde skončila Praha?

Rtěnka na polštáři, vlasy v umyvadle. Jak to vypadá s čistotou v hotelových pokojích? Hotely v různých městech světa hodnotili jejich hosté podle toho, jak v nich byli spokojení. Podívejte se, na jakém místě skončila naše metropole a kde vás čeká špína.


Post
Náš tip 13.8.2013

KáPéZetka na cesty, aneb co nám na dovolené nesmí chybět

Léto se sice přehouplo do své druhé poloviny, ale i tak má řada z nás má letní dovolenou teprve před sebou. Dlouhodobé meteorologické předpovědi navíc ukazují, že krásné počasí by mělo vydržet ještě minimálně celý srpen, a tak i ti, kteří si už chvíle volna užili, přemýšlí kam ještě aspoň na pár dní vyrazit.


Post
Náš tip 12.8.2013

Pro rodinu s dětmi je nejvyhledávanější lokalitou v ČR jižní Morava

České rodiny tráví letos své dovolené stále častěji přednostně v tuzemsku. Mnohdy totiž získají v zaměstnání jen pár volných dní, a chtějí proto přepravou strávit co nejméně času. Důvodem je i současná politická či ekonomická situace v mnoha exotických destinacích, která přidává na oblibě klidným českým lokalitám.


Post
Náš tip 8.8.2013

Základem spokojené dovolené je chutné a kvalitní jídlo

Vytouženou dovolenou vám nemusí znepříjemnit pouze špatné počasí. V případě, že se spolehnete na stravování nekvalitním jídlem, můžete si přivodit přinejmenším střevní potíže. Pokud jste se rozhodli vzít si jídlo s sebou, musíte počítat s tím, aby příprava jídla nezabrala více času, než je potřeba.


Post
Letní aktivity 3.8.2013

5 rad, které vám z dovolené neudělají faraonovu pomstu

Celý rok se těšíte na dovolenou a když na ní konečně jste, přepadnou vás nepříjemné bolesti břicha, křeče nebo teploty? Může za to hned několik faktorů - změna klimatu, nestřídmost v jídle nebo nápoje. Čeho se vyvarovat?


Post
Bazény, koupaliště 31.7.2013

V Brněnské přehradě je kvalita vody opět vynikající

Včerejší odběry na koupacích místech Brněnské přehrady dopadly velice dobře. Navzdory horku a nízkým průtokům je voda v přehradě dokonce ještě čistší než minulý týden.


Post
Hrady a zámky 31.7.2013

Hradozámecká noc se blíží

Třetí ročník Hradozámecké noci se letos uskuteční z noci 31. srpna na 1. září 2013. Do této akce se tak jako každý rok zapojuje mnoho památek, které jsou ve správě Národního památkového ústavu, ale i v soukromém vlastnictví.


Post
Technické památky 30.7.2013

V brněnské Olympii startuje výstava amerických automobilových veteránů

Jsou připomínkou časů, kdy benzín nestál zdaleka tolik co dnes. Zavzpomínat na doby silných motorů si teď budou moci i návštěvníci brněnské Olympie. Od čtvrtka 1. do neděle 25. srpna se tu totiž uskuteční tradiční výstava historických sportovních vozů Americká jízda.


Post
Náš tip 29.7.2013

Redbull a řízek? Na cesty autem raději salát a hodně vody

Statisíce Čechů právě v těchto měsících vyráží na mnohahodinové cesty autem. Pro stovky z nich ale dovolená končí autonehodou, často s fatálními následky. Jak dlouhé cesty zvládat co nejlépe a jaká pravidla ve voze dodržovat?


Post
Náš tip 22.7.2013

Otevřená zahrada se představí v nočním hávu

Vůbec poprvé máte příležitost vidět Otevřenou zahradu v nočním hávu. V sobotu 27. července bude Otevřená zahrada Nadace Partnerství k dispozici až do 23 hodin. Budete tak mít jedinečnou možnost vidět v plné své kráse instalaci Jiřího Suchánka „Turbulence“. Tento netradiční hudební nástroj poháněný větrem nejenže hraje, ale v noci také svítí.


Post
Letní aktivity 21.7.2013

Pozor na sinice! Hygienici varují před koupáním v rybnících

Slunečné a teplé počasí o víkendu hodně lidí vylákalo k vodě. Líbí se ale i sinicím. Už na pěti místech v Česku hygienici nedoporučují koupání a takových rybníků a přehrad může být brzy i víc.


Post
Bazény, koupaliště 12.7.2013

Chystáte se na víkendový výlet? Poradíme, kde byste se neměli koupat

Léto je v plném proudu, ovšem postupně začíná ubývat míst, kde se lze bez obav koupat. Vodu v rybnících a přírodních koupalištích začínají totiž ohrožovat sinice a pro zdraví nejsou bezpečná ani místa, kde se v červnu prohnala povodeň.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě