Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Hrady a zámky 7.3.2014

Květinové výstavy na zámcích budou letos ve znamení růží

Květinové výstavy, které se v letošním roce uskuteční na památkách ve správě Národního památkového ústavu, se ponesou ve znamení královny květin – růže. Válka růží pomyslně spojí zámky Rájec nad Svitavou, Vizovice, Vranov nad Dyjí, Buchlovice, Bučovice a mnohé další.


Post
Zimní aktivity 24.2.2014

Chystáte se v tomto počasí lyžovat? Dejte pozor na zledovatělý sníh a husté mlhy

Ačkoliv je v únoru téměř jarní počasí a teplota se dlouhodobě pohybuje na hranici 10 stupňů, lyžaři brázdí vysokohorské sjezdovky zasypané umělým sněhem v hojném počtu.


Post
Náš tip 1.2.2014

7 netradičních valentýnských výletů: pozorování velryb či návrat do středověku

Čtrnáctý únor. Pro některé lidi den jako každý jiný, pro jiné oblíbený svátek lásky, který vybízí k oslavě.


Post
Zimní aktivity 30.12.2013

5 tipů, jak vybrat první snowboard

S prvními sněhovými vločkami řada z nás začíná přemýšlet o nákupu zimního vybavení. Pro zdatné sportovce to bývá hračka, ovšem pro ty, kdo na tuto sezónu plánují vyzkoušet snowboarding vůbec poprvé, může být orientace v široké nabídce nesnadná.


Post
Náš tip 27.12.2013

Digitárium slaví mimořádný úspěch

Od 2. listopadu 2013, kdy bylo otevřeno veřejnosti, zavítalo na představení brněnského digitária více než 26 tisíc lidí. Brněnská hvězdárna však připravuje velmi atraktivní program také na rok 2014.


Post
Letní aktivity 17.12.2013

Češi jsou milovníky zimních sportů. Nejoblíbenější je lyžování, zájem roste i o snowboarding

Obliba zimních sportovních radovánek u Čechů stále roste. Mezi nejoblíbenější rekreační sporty patří sjezdové lyžování a snowboarding.


Post
Zimní aktivity 16.12.2013

V Brně Černovicích se bruslí na novém kluzišti

Do Areálu zdraví na Kneslovu ulici v Černovicích mohou od pátku 13. prosince zamířit všichni, kdo si chtějí zabruslit pod širým nebem. Městská část zde otevřela kluziště o rozměrech 30 krát 15 metrů a rozšířila tím zdejší nabídku volnočasových sportovních aktivit.


Post
Náš tip 13.12.2013

Přírodovědné digitárium otevírá vesmírnou bránu dokořán

Nejen obyvatelé města Brna možná už zaregistrovali, že se začátkem listopadu rozšířila možnost Jihomoravanů, jak kreativně naložit se svým volným časem. V brněnské hvězdárně bylo otevřeno dlouho očekávané Přírodovědné digitárium vybudované z evropských peněz v rámci Operačního programu VaVpI.


Post
Zimní aktivity 6.12.2013

Češi objevují zahraniční vánoční trhy, láká je atmosféra i nákupy

Možná i klesající úroveň tuzemských vánočních trhů stojí za rostoucím zájmem o zájezdy do adventních zahraničních měst.


Post
Náš tip 4.12.2013

Špičkoví vinaři se o víkendu představí v Brně. Vrcholí festival Víno z blízka

Tento víkend 7. a 8. prosince bude v Brně patřit špičkovým vinařům ze všech koutů jižní Moravy. Vrcholí zde totiž festival Víno z blízka, který v Brně probíhá již od 8. listopadu.


Post
Zimní aktivity 3.12.2013

V centru Brna bude otevřeno nové kluziště

Mikulášským bruslením spojeným s dovednostními soutěžemi pro děti bude ve čtvrtek 5. prosince v 18.00 hodin zahájen provoz nového kluziště v samém centru Brna. Radnice městské části Brno-střed ho otevře v parku na Moravském náměstí. První den je vstup zdarma.


Post
Náš tip 21.11.2013

Historické vinné sklepy na Hlinkách se po roce otevřou veřejnosti

Jen na jeden den se pro veřejnost otevřou dva historické vinné sklepy na ulici Hlinky, které jsou součástí pravděpodobně nejrozsáhlejšího komplexu vinných sklepů na jižní Moravě – sklep Na Kantnýři a sklep Hlinky 52.


Post
Zimní aktivity 18.11.2013

Připravte se na lyžařskou sezónu! Zjistěte, co je třeba než vyjedete na svah

Listopad je měsíc, ve kterém se většinou dočkáme prvního sněhu i v níže položených oblastech. Hory a místa s vyšší nadmořskou výškou, kde se většinou sníh udrží déle, pak zaznamenávají první větší nápor lyžařů, kteří přijíždí okusit sníh a užít si tak první lyžovačku v nové sezóně.


Post
Náš tip 13.11.2013

Exotické i lyžařské pobyty na období Vánoc jsou ze 73 procent vyprodané

Nabídka dovolených na vánoční období od 23. prosince 2013 do 1. ledna 2014 je v současné době ze 73 % vyprodaná. V případě exotických pobytů je největší zájem o zájezdy na Maledivy, Mauritius, do Thajska, Karibiku a do Spojených arabských emirátů.


Post
Náš tip 29.10.2013

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější.


Post
Náš tip 11.10.2013

Svatomartinské hody zavedou milovníky vína i do brněnského podzemí

Ve dnech 11. - 17. listopadu 2013 ožije Brno již čtvrtým ročníkem Svatomartinských hodů. V rámci speciální gurmánské přehlídky se návštěvníkům představí svatomartinské víno a také tradiční svatomartinské pokrmy.


Post
Náš tip 8.10.2013

Nadace Partnerství zve na dýňovou slavnost a klimatickou expedici

Otevřená zahrada Nadace Partnerství zve na Podzimní zahradní slavnost a unikátní Klimatickou expedici Geoscopia. Ukončí tak letošní první sezonu provozu areálu. Od prvního listopadu bude venkovní část zazimována a veřejnosti ji Nadace Partnerství zpřístupní zase až v dubnu 2014.


Post
Náš tip 3.10.2013

Hvězdárna a planetárium Brno vstupuje do 60. sezóny

Ve středu 16. října 2013 vstupuje Hvězdárna a planetárium Brno do své 60. sezóny. Začíná tak období velkých změn a překvapení. To největší přijde již v sobotu 2. listopadu, kdy se otevře sál digitária.


Post
Náš tip 24.9.2013

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním.


Post
Náš tip 23.9.2013

Zimní dovolená na horách? Za lyžováním míří za hranice každoročně přes půl milionu Čechů

Léto sotva skončilo a už je pomalu čas vytáhnout ze skříně či sklepa lyžařské vybavení. Výše položená alpská střediska totiž spouštějí vleky už koncem listopadu, začátek sezony navíc mnohdy láká na nižší ceny.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

www.i-matrace.cz IMP net www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA