Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 28.5.2014

Nadšenci bezplatně provází Brnem. V sobotu představí Kamennou kolonii a její umělce

Poslední květnovou sobotu pořádá Akce památky, jeden z programů Hnutí Brontosaurus, výpravu za architekturou v brněnské Kamenné kolonii.


Post
Náš tip 27.5.2014

NC Královo Pole zve na festival zdraví a péče o tělo i dětský den

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole zve na festival zdraví a péče o tělo, který se zde uskuteční od 29.5. do 1.6. Jedná se o poslední díl seriálu akcí o různých podobách lásky, tentokrát zaměřený na lásku k tělu. Program vyvrcholí v neděli dětským dnem.


Post
Náš tip 26.5.2014

4 nejdůležitější formality, na které je třeba myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.


Post
Hrady a zámky 26.5.2014

Středověk na hradě Veveří

Na hradě Veveří na Vás čekají v sobotu 31.5. šermířská vystoupení, historická hudba a tanec, jarmark tradičních řemesel, soutěž ve vaření guláše a hlavně speciální program pro děti plný her a středověkých atrakcí.


Post
Přírodní krásy 23.5.2014

Cestování je pro mne svoboda, říká mladý cestovatel a fotograf Martin Nešpor

Martin Nešpor, teprve třiadvacetiletý vášnivý cestovatel a fotograf, horolezec a dobrodruh sám překonal zamrzlé jezero Bajkal. Letos v březnu zdolal téměř 630 kilometrů od severu k jihu a stal se tak vůbec nejmladším Čechem, který podobnou cestu uskutečnil.


Post
Náš tip 21.5.2014

Slavnosti chřestu letos gurmánům přivezou Romana Pauluse

Z chřestové nabídky letošních Slavností chřestu v Ivančicích (23. – 25. května 2014) si vyberou malí, velcí, pánové i dámy. Hlavní hvězdou gastronomického programu bude letos šéfkuchař pražského hotelu Alcron a držitel michelinské hvězdičky Roman Paulus.


Post
Náš tip 20.5.2014

Láska k jídlu v Králově Poli: festival chutí z celého světa i zapomenuté recepty

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole připravilo další díl seriálu akcí o různých podobách lásky. Tento týden pokračuje festivalem chutí, tedy láskou k jídlu. Hlavní akce začínají ve čtvrtek 22.5. a končí v sobotu 24.5.


Post
Náš tip 19.5.2014

Učení není mučení aneb Sobotní program v Otevřené zahradě

V sobotu 24. května 2014 se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní ulici uskuteční další ze série víkendových programů nejen pro rodiny s dětmi.


Post
Náš tip 15.5.2014

Slavnosti chřestu v Ivančicích nabízí pro rodiny celodenní program

Malí i velcí si letos vyberou z nabitého programu Slavností chřestu v Ivančicích (23. – 25. května 2014). Organizátoři pro rodiny s dětmi nachystali dětský koutek se skákacím hradem a show cvičených králíků.


Post
Hrady a zámky 13.5.2014

Hry, tance i whisky na hradě Veveří

V sobotu 17. května se už podruhé uskuteční na hradě Veveří Skotský den. Bude se tančit, znít skotská i irská hudba, házet kládou i otýpkou slámy nabodnutou na vidle.


Post
Zoologické zahrady 6.5.2014

Brněnskou zoologickou zahradu oživí tři nové expozice

Brněnská zoologická zahrada připravila za podpory primátora Romana Onderky a v současné době dokončuje hned tři nové projekty na úpravu výběhů a expozic pro zvířata. Do nového se tak mohou těšit orli, klokani a africká zvířata.


Post
Letní aktivity 5.5.2014

Sezóna v Chorvatsku začala díky příznivým teplotám o poznání dřív

Teplé počasí posledních týdnů zahájilo dovolenkové období. Téměř každý Čech přemýšlí nad tím, do které oblasti vyrazí na letošní dovolenou. Jednou z nejoblíbenějších destinací je bezpochyby Chorvatsko. Počet českých turistů zde rok od roku stoupá.


Post
Náš tip 29.4.2014

Je na čase zkontrolovat si platnost cestovních dokladů

Letní turistická sezóna je za dveřmi. Je tedy na čase zkontrolovat si cestovní doklady, případně podat žádost o vydání nového cestovního pasu. Nechávat to na poslední chvíli se rozhodně nevyplatí. Přinejmenším se žadatel vyhne zbytečným frontám na úřadech a ušetří čas.


Post
Technické památky 28.4.2014

Výstavu v Depozitáři Technického muzea Brno navštívilo přes 4 500 zájemců

Přehlídka nekolejových vozidel městské hromadné dopravy, vojenské a hasičské techniky přilákala do Řečkovic tisíce návštěvníků. Velký zájem byl o ukázky vyprošťování osob z havarovaného vozidla i jízdu historickými autobusy.


Post
Náš tip 25.4.2014

Slavnosti chřestu v Ivančicích u Brna letos slaví dvacáté narozeniny

Ivančice u Brna se letos během Slavností chřestu 23. – 25. května 2014 promění ve velkou narozeninovou oslavu.


Post
Technické památky 24.4.2014

V Depozitáři Technického muzea proběhne přehlídka automobilové techniky

O víkendu 26. – 27. dubna 2014 pořádá Technické muzeum Brno přehlídku techniky v areálu v Brně-Řečkovicích. Kromě historických vozidel hromadné dopravy bude vystavena současná i historická hasičská technika.


Post
Přírodní krásy 18.4.2014

Vydejte se do Otevřené zahrady v Brně za ptačím zpěvem

V sobotu 26. dubna 2014 se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství na Údolní ulici uskuteční akce s názvem Vítání ptačího zpěvu. Je součástí celorepublikového projektu České společnosti ornitologické, který se koná v období od půlky dubna do půlky května.


Post
Náš tip 17.4.2014

Zábavní park s příběhem v Oslavanech Permnoium v pátek zahájí sezónu

Permonium - zábavní park s příběhem v Oslavanech zve všechny své příznivce i nové návštěvníky na oficiální otevření sezóny 2014 akcí Velký pátek v Permoniu, která se koná 18. dubna 2014 v 15 hod.


Post
Náš tip 2.4.2014

Vydejte se do Otevřené zahrady na klimatickou expedici Brno

V pondělí 7. dubna v 18 hodin se v konferenčním sále Otevřené zahrady uskuteční jedinečná akce – Klimatická expedice Geoscopia.


Post
Náš tip 19.3.2014

Brněnská hvězdárna se vydává na Cestu za miliardou hvězd

Cesta za miliardou hvězd je dechberoucím vyprávěním o jednom z největších astronomických dobrodružství, do kterého se kdy lidstvo pustilo.


<< < 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 > >>

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě