Archiv článků - CESTOVÁNÍ

Post
Náš tip 22.8.2014

Zábava a hendikep? Na Vozíkohraní v Brně určitě

Kdo si hraje, nezlobí. A hrát si může i na invalidním vozíku.


Post
Letní aktivity 7.8.2014

Češi objevují tuzemsko, pro dovolenou s dětmi ho preferují 2/3 rodičů

Letní měsíce jsou již neodmyslitelně spojovány s rodinnými dovolenými. Rodiče se těší na odpočinek a relaxaci, děti zase prahnou po nových zážitcích.


Post
Náš tip 5.8.2014

Netopýří noc již po osmnácté - prožijte léto s netopýry

Konec léta bude na 43 místech České republiky opět probíhat ve znamení Mezinárodní noci pro netopýry.


Post
Bazény, koupaliště 23.7.2014

Brno opravuje bazén na Ponávce, pokračuje se i v Lužánkách

V těchto dnech zahájilo město Brno další investici do plavecké infrastruktury. Konkrétně se jedná o výměnu prosklené fasády plaveckého bazénu Ponávka, která začala v druhé polovině července 2014 s celkovou investicí z rozpočtu města ve výši 1,8 mil. Kč.


Post
Náš tip 19.7.2014

Jak na 5 nejčastějších problémů, které zkazí dovolenou

Červenec a srpen jsou podle nepsaného pravidla měsíci, jež nám mají sloužit k užívání slunečních paprsků, k letním radovánkám a cestování.


Post
Letní aktivity 12.7.2014

Letní dovolená v pohybu? Zkuste jachtařit na moři

Stále více lidí preferuje dovolenou v pohybu nebo minimálně její aktivní prožití. Klasické dovolené na pláži, opalování se a putování mezi hotelem a nejbližší pláží se už stávají minulostí.


Post
Bazény, koupaliště 8.7.2014

Bazén Lužánky se průběžně modernizuje. Letos bude mít otevřeno po celou dobu prázdnin

Počátkem roku 2010 město Brno odkoupilo od soukromého vlastníka za 19 mil. Kč zdevastovaný 50metrový bazén Lužánky, stabilizovalo jeho provoz a zahájilo neodkladnou a postupnou rekonstrukci. V celkovém součtu bylo v letech 2010–2013 investováno do Lužánek již přes 23 milionů korun. V plánu jsou i další opravy.


Post
Náš tip 4.7.2014

Nová mobilní aplikace provede turisty v Jihomoravském kraji příběhy železné opony

Od prvního července si mohou návštěvníci Jižní Moravy a zejména míst, kterými za komunismu probíhala tzv. železná opona, stáhnout do tzv. chytrých mobilních telefonů novou aplikaci Místa Paměti národa a vydat se s ní po stopách převaděčů, agentů, útěkářů a dalších lidí, kterým železná opona zasáhla do životů.


Post
Náš tip 24.6.2014

Ochutnejte jižní Moravu a Weinviertel v Brně

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava připravila pro Brňany a návštěvníky města Brna na pátek 27. června a sobotu 28. června 2014 letní piknik s ochutnávkou specialit z jižní Moravy a Weinviertelu, ukázkami zručnosti lidí z tohoto regionu nebo školou vaření regionálních jídel.


Post
Technické památky 24.6.2014

Moravský kras o víkendu ovládla veteránská krása

Kdo zavítal o víkendu 20. – 22. 6. do Moravského krasu, k propasti Macocha, do Blanska nebo třeba do centra Brna mohl se na všech těchto místech setkat s nablýskanými veterány a jejich hrdými majiteli.


Post
Náš tip 21.6.2014

V centru Brna se objeví na 50 hasičských vozů

Brněnské náměstí Svobody zaplní v neděli přes poledne hasičské vozy. Na programu je vyvrcholení oslav 150 let brněnských profesionálních hasičů. Na své si příjdou milovníci hasičské techniky a také děti.


Post
Náš tip 18.6.2014

Série veteránských setkání Czech Hero Ride pokračuje Veteran Tour Macocha

Během víkendu 20. - 22. června proběhne již pátá ze série devíti letošních rally historických automobilů Czech Hero Ride, které se konají na řadě atraktivních míst České republiky a doprovází je bohatý kulturní program určený nejen příznivcům motorismu.


Post
Letní aktivity 16.6.2014

Kempovací sezóna začala. Tipy, co zkontrolovat, aby bylo stanování radost a ne horor

Díky stabilnějšímu počasí a slunným dnům zahajují právě nyní kempy novou sezónu. Zatímco provozovatelé tábořišť dolaďují poslední detaily, většina lidí se teprve poohlíží po lokalitě, která se letos stane cílem jejich dovolené.


Post
Náš tip 10.6.2014

Otevřená zahrada se zapojí do Víkendu otevřených zahrad

O víkendu 14.-15. června 2014 se i Nadace Partnerství se svou Otevřenou zahradou zapojí do již tradiční akce - Víkend otevřených zahrad.


Post
Náš tip 2.6.2014

V Otevřené zahradě se sejdou morčata i králíci

V neděli 8. června bude zcela výjimečně Otevřená zahrada Nadace Partnerství (na Údolní 33) přístupná domácím mazlíčkům – morčátkům i králíčkům. Netradiční akce je určená všem, kteří chtějí strávit zajímavé odpoledne v příjemném prostředí pod špilberským svahem.


Post
Náš tip 28.5.2014

Nadšenci bezplatně provází Brnem. V sobotu představí Kamennou kolonii a její umělce

Poslední květnovou sobotu pořádá Akce památky, jeden z programů Hnutí Brontosaurus, výpravu za architekturou v brněnské Kamenné kolonii.


Post
Náš tip 27.5.2014

NC Královo Pole zve na festival zdraví a péče o tělo i dětský den

Brněnské Nákupní centrum Královo Pole zve na festival zdraví a péče o tělo, který se zde uskuteční od 29.5. do 1.6. Jedná se o poslední díl seriálu akcí o různých podobách lásky, tentokrát zaměřený na lásku k tělu. Program vyvrcholí v neděli dětským dnem.


Post
Náš tip 26.5.2014

4 nejdůležitější formality, na které je třeba myslet před odjezdem na dovolenou s dětmi

Poslední květnové a první červnové dny jsou typickým obdobím, kdy si konečně vybíráme svoji letní rodinnou dovolenou. S potvrzenou rezervací se už můžeme těšit jenom na ničím nerušené chvíle strávené s dětmi přesně dle našich představ, ať už třeba na pláži nebo na horách.


Post
Hrady a zámky 26.5.2014

Středověk na hradě Veveří

Na hradě Veveří na Vás čekají v sobotu 31.5. šermířská vystoupení, historická hudba a tanec, jarmark tradičních řemesel, soutěž ve vaření guláše a hlavně speciální program pro děti plný her a středověkých atrakcí.


Post
Přírodní krásy 23.5.2014

Cestování je pro mne svoboda, říká mladý cestovatel a fotograf Martin Nešpor

Martin Nešpor, teprve třiadvacetiletý vášnivý cestovatel a fotograf, horolezec a dobrodruh sám překonal zamrzlé jezero Bajkal. Letos v březnu zdolal téměř 630 kilometrů od severu k jihu a stal se tak vůbec nejmladším Čechem, který podobnou cestu uskutečnil.


<< < 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 > >>

PARTNEŘI

IMP net www.i-matrace.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA