KULTURA / Besedy a přednášky

Popis: Raja Ampat - cesta do neznáma - Wayag.
Raja Ampat - cesta do neznáma - Wayag.
Autor / zdroj: archiv Tomáše Merty
Datum konání: pátek 14. 2. 2020; 19.00

Raja Ampat - cesta do neznáma. Poznejte ráj na zemi

BRNO

Cesta na Raja Ampat - Toto souostroví v Indonéské části Papui skrývá mnoho překvapení a překrásných míst. Oblast je známá především potápěním, ale i šnorchlování je veliký zážitek. Nenechejte si ujít cestopisnou přednášku, která vám toto místo přiblíží. Na programu je v pátek 14. února od 19 hodin v Expediční klubovně v Brně.

Rozmanitost ryb a korálů je tu jedna z největších na zemi a to jen pár centimetrů pod vámi. Naprosto kouzelná je cesta na souostroví Wayag. Na velice malé ploše je desítky malých ostrůvků, které se monumentálně tyčí nad hladinou moře v mnohdy vysoké, nedostupné homole. Ubytování má také své kouzlo. Většinou chatrč z bambusu nad mořem a nebo na příjemné pláži.

V rámci přednášky se dozvíte, jak cestovat do této oblasti, a to od začátku nákupu letenek až po samostatnou cestu tam. Ochuzeni nebudete ani o postřehy a užitečné rady z místa. Na cestě jsme spali na devíti různých místech a osmi ostrovech, viděli maximum toho, co šlo, a to vše za 21 dní včetně cesty. Raja Ampat stojí rozhodně za cestu, a i vy můžete poznat opravdový ráj na zemi.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Držitel Grammy Oran Etkin se vrací s unikátním workshopem pro děti

V dubnu se vrací série interaktivních koncertů pro děti pod vedením držitele Grammy Orana Etkina v rámci mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz.

Světový unikát. Malá želva pavoukovitá se vylíhla po přirozeném odchovu

Brněnská zoo jako jediná v Evropě rozmnožuje severní poddruh želvy pavoukovité. Odchov je poměrně složitý a dosud se vždy odehrával pouze v inkubátoru

V Otevřené zahradě předvede své umění Střihoruký Edward

Ve čtvrtek 27. února od 18 hodin proběhne v sále Otevřené zahrady na Údolní ulici vlasová show s kadeřnickým mistrem Janem Špilarem. Výtěžek večera po

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM