CESTOVÁNÍ / Bazény, koupaliště

Popis: Krytý bazén v brněnské části Kohoutovice.
Krytý bazén v brněnské části Kohoutovice.
24.6.2019

Brněnské bazény čekají o prázdninách rozsáhlé inovace

BRNO

Horké léto je ideální příležitostí nejen k povyražení u vody, ale také k inovacím některých sportovišť. Zatímco davy rekreantů míří především na otevřená koupaliště, u krytých bazénů se naskýtá prostor k provedení nezbytných úprav a vylepšení, které zvýší jejich kvalitu a tím i komfort návštěvníků.

Do inovací svých areálů se během blížících se prázdnin pustí také společnost STAREZ – SPORT, a. s., která se stará o brněnská městská sportoviště.

„Cílem chystaných inovací není jen vylepšení sportovišť pro potřeby veřejnosti, ale také snížení nákladů na jejich provoz," informoval generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s., Martin Mikš. Neustálým vývojem tak prochází mimo jiné portál www.brnoID.cz, který nabízí možnost online nákupu vstupenek na sportoviště STAREZ – SPORT, a. s., což návštěvníkům ušetří zejména případný čas strávený u pokladen.

V nabídce jsou rovněž za účelem vylepšení služeb čipové hodinky, které svým držitelům usnadní nejen přístup do všech areálů, ale výrazně urychlí i odchod z koupaliště Riviéra. Držitelé čipových hodinek například nemusí čekat na vrácení rozdílu z celodenního vstupného a bez čekání pouze projdou turniketem. Hodinky na Riviéře navíc poskytují servis jako například přístup k novým skříňkám na cennosti nebo možnost zaplatit útratu za občerstvení v bufetu Kaskády bez hotovosti.

Největší modernizace čeká bazén Ponávka
Několikatýdenní přerušení provozu si pak vyžádají renovační práce na krytých bazénech. „Odstávky jsou nutné, abychom sportoviště postupně inovovali a modernizovali jejich prostředí ke spokojenosti zákazníků. Zároveň je třeba odstranit případné neduhy vzniklé většinou nevyhnutelným opotřebením. Všechny odstávky plánujeme tak, aby trvaly co nejkratší dobu a zároveň aby měli návštěvníci možnost využít jiné areály. Léto je tak k provedení potřebných prací ideální,“ podotkl Mikš.

Nejnáročnější přestavbou projde Krytý plavecký bazén Ponávka, kde od konce června do závěru října proběhne rekonstrukce za přibližně 21 milionů korun. „Součástí oprav budou zejména kompletní zateplení budovy, renovace šaten, výměna obkladů a dlažby v bazénové hale a také výměna přelivových mřížek," sdělil Tomáš Fiala, investiční ředitel společnosti STAREZ – SPORT, a. s.

Inovacemi projde i plavecký stadion Lužánky
Od začátku července do konce srpna se bude pracovat v Městském plaveckém stadionu Lužánky, který čeká modernizace za zhruba 4,5 milionu korun. V tomto případě se bude jednat o výměnu části potrubí, obnovu fasády a oken ve vestibulu, výměnu dveří na tribunu, zateplení stropu v posilovně, rekonstrukci rozvaděče v dílně, nový elektro přívod pro potápěče, výměnu stopek v bazénové hale a úpravu ozvučení.

Provoz Lázeňského a relaxačního centra Rašínova bude omezen pouze v červenci, kdy se budou konat inovace v celkové částce přibližně 1,2 milionu korun. Chystá se oprava sauny, rekonstrukce osvětlení, oprava výtahu a zabezpečení objektu.

Všechny informace nejen o jednotlivých brněnských sportovištích, ale také o konání různých sportovních akcí na území Brna naleznou zájemci na nedávno spuštěném webu www.sportujemevbrne.cz.

sportoviště

doba trvání odstávky

od

do

Krytý bazén Ponávka

29. 6. 2019

31. 10. 2019

Lázně Rašínova

1. 7. 2019

28. 7. 2019

Městský plavecký stadion za Lužánkami

1. 7. 2019

31. 8. 2019


Autor / zdroj: Michaela Radimská

Doporučujeme

50% sleva na zdravotní matrace! Matrace a rošty skladem

Matrace nebo rošt? Máme obrovské skladové zásoby, nabízíme dopravu zdarma, večerní doručení a výnos zboží. Vyberte si matraci ještě dnes a získejte slevu 250Kč na první nákup!

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Brno má svou kuchařku pro lepší ulice a náměstí

Pryč s nevzhlednými místy v Brně. Nová kniha popisuje recepty, jak tvořit ulice, náměstí nebo parky, kde se budou lidé cítit příjemně a bezpečně.

Post

V pátek oslaví brněnští profesionální hasiči 155 let

V pátek 4. října se na Dominikánské náměstí v Brně uskuteční oslava 155 let brněnských profesionálních hasičů. Součástí programu je také vystavení ha

Post

Budiž světlo. Zoo Brno opět odchovala jespáky

Osm let čekání na odchov jespáků bojovných skončilo loni, kdy v brněnské zoologické zahradě ve voliéře v expozičním celku Beringie našli první snůšku.

PARTNEŘI

www.i-matrace.cz IMP net www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA