CESTOVÁNÍ / Bazény, koupaliště

Popis:
17.6.2017

Aqualand Moravia zahajuje letní sezónu. Návštěvníci se mohou těšit na cirkusové léto i praktické novinky

PASOHLÁVKY

Již čtvrtá letní sezóna odstartovala v pátek 16. června v Aqualandu Moravia. Největší celoroční akvapark v Česku opět otevřel návštěvníkům vstup do rozsáhlého venkovního areálu. Mezi hlavní letošní novinky patří spolupráce akvaparku s národním Cirkusem Jo-Joo, připravena je ale i celá řada praktických vychytávek. V loňské letní sezóně navštívilo Aqualand Moravia 320 000 lidí, což jihomoravský akvapark pomohlo zařadit do první desítky nejoblíbenějších českých turistických cílů. Podobný zájem očekává vedení akvaparku i letos.

Zahájení letní sezóny se neslo v duchu zábavy a bohatého programu. Návštěvníci si mohli na ploše 5 hektarů po roce opět sjet největší tobogány Abyss a Boomerango, ponořit se do vlnobití v bazénu Wave Pool či si užít vystoupení DJ Ivo Apfela, akrobacii s kruhy Hula Hop, show mažoretek nebo koncert Davida Deyla s autogramiádou. Otevření sezóny se účastnili i zástupci organizací, nadačních fondů, dětských domovů a charitativních zařízení, se kterými Aqualand Moravia spolupracuje po celý rok. Potřebným dětem z dětských domovů, ale i doktorům a sestřičkám z nadačního fondu dětské onkologie bylo rozdáno na 200 vstupenek. Zpestření programu přineslo návštěvníkům hned několik cirkusových vystoupení. Shlédnout mohli například představení hadího muže nebo žonglérky. Zlatým hřebem zahájení letní sezóny byl pak za účasti Miss Lucie Kovandové křest malého tygříka, o jehož jménu rozhodovali sami návštěvníci v rámci internetového hlasování.

Aqualand Moravia se celoročně těší mimořádné oblibě, která v létě graduje. Loni jej v průběhu roku navštívilo na 720 tisíc lidí, což je více, než kolik dohromady zavítalo do Lednicko-valtického areálu a brněnské ZOO. Během samotné letní sezóny pak návštěvnost dosáhla na úroveň 320 tisíc lidí. V Jihomoravském kraji jde o jednoznačně nejoblíbenější destinaci a i v rámci celého Česka se dle agentury CzechTourism akvapark zařadil mezi TOP 10 nejnavštěvovanějších turistických cílů. „Taková obliba Aqualandu Moravia mezi návštěvníky nás nadmíru těší. Věřím, že se v ní odráží neustálý rozvoj našeho areálu. Samozřejmě jde i o závazek do budoucna, nesmíme se nechat pozitivními výsledky ukolébat. I proto neustále přemýšlíme nad tím, jak lidem pobyt u nás ještě více zpříjemnit,“ řekl Petr Pavlacký, ředitel Aqualandu Moravia.

Jak napověděl sám program openingu, právě cirkus bude nosným prvkem celé letní sezóny v Aqualandu Moravia. Hostování národního Cirkusu Jo-Joo bude probíhat v rozvojové části areálu akvaparku od 1. července do 3. září. „Každý den budou pro návštěvníky připravené animace s cirkusovou tematikou. Ke vstupence do akvaparku lidé navíc získají i vstupenku na 45minutové představení Cirkusu Jo-Joo, vstup do cirkusové ZOO nebo slevu 100 korun na večerní dvouhodinovou show, která se bude odehrávat třikrát týdně,“ vysvětlila Blanka Marková z marketingového oddělení Aqualandu Moravia. V rámci speciálního fotokoutku, který bude na začátku prázdnin zřízen u vstupu do akvaparku, se pak návštěvníci mohou se zvířaty z cirkusu dokonce vyfotit.

Na čerstvě zahájenou letní sezónu je připravena také celá řada praktických novinek. „Snažíme se zajišťovat našim návštěvníkům vždy ten nejlepší možný standard. V ceně vstupenky jim proto zdarma nabízíme nejen parkování, skříňky, lehátka, a slunečníky, ale též například možnost dobití telefonu nebo využití sušičky plavek,“ vyjmenoval novinky Petr Pavlacký. Estetickým benefitem akvaparku, který jinde návštěvníci nenajdou, jsou pak bezesporu dva vodní bary s výhledem na Pálavu. Rodiny, které si chtějí všech novinek a atrakcí v areálu Aqualandu Moravia užít, navíc mohou celé léto soutěžit o vstupenky zdarma. V rámci Letní hry totiž akvapark plánuje rozdat rodinné vstupenky v hodnotě milionu korun. Tato aktivita je dalším dárkem lidem do startu léta, a podrobnosti budou postupně zveřejňovány na stránkách akvaparku v průběhu června.

Letní sezóna v největším akvaparku v Česku ale nabídne i celou řadu dalších zajímavých akcí. Ve spolupráci s Hvězdárnou a Planetáriem Brno, VIDA centrem a dalšími partnery je připravena bohatá programová nabídka na celé prázdniny.

Hlavní eventy letní sezóny:

8.7.2017 Hokusy pokusy – Celodenní zábavný program s pokusy

19.7.2017 Cirkusová galaxie – Výlet ke hvězdám s Hvězdárnou a Planetáriem Brno

29.7.2017 4. narozeniny AQM – Narozeninová oslava s bohatým programem a moderátorem Michalem Kavalčíkem

9.8.2017 Fashion party – Prozradíme, co frčí ve světě módy

19.8.2017 Vědecká manéž – Vědecko-zábavní program s centrem VIDA!

26.8.2017 Souboj národů s KOGI – Postavíme proti sobě sportovce i kuchaře

2.9.2017 Rozloučení s létem – Léto zakončíme s hasiči a policisty

Autor / zdroj: Lenka Romportlová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zbrojovka Brno doma přehrála České Budějovice

Domácí převedli v první půli vydařený výkon, podpořený dvěma góly a několika dalšími šancemi. Hosté zkraje druhého poločasu snížili, ale na vyrovnání

Post

Při komentovaných procházkách objevíte nejkrásnější místa Moravského krasu

Přijďte v pátek 24. srpna na komentovanou procházku Moravského krasu, kde vás provede Stráž přírody a objevíte společně nejkrásnější místa krasu.

Post

Viktorka skolila Zbrojovku a poprvé v sezoně bere tři body

Skvělá podívaná, pět gólů a ve finiši ubráněný výsledek 3:2 pro Viktoriány. To je resumé velice zajímavého zápasu 4. kola mezi Viktorií Žižkov a Zbroj

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA