CESTOVÁNÍ / Zoologické zahrady

Popis:
15.9.2017

Mezinárodní den pand červených a běh brněnskou zoo

BRNO

V sobotu 16. září oslaví Zoo Brno Mezinárodní den pand červených. Pro návštěvníky připravili pět stanovišť, kde se dozví zajímavosti ze života pand a získají informace o možnosti jejich ochrany ve volné přírodě. Chybět nebude ani komentované krmení, které se uskuteční v 11 hodin.

V brněnské zoo chovají páreček pand červených (Ailurus fulgens) a návštěvníci je můžou vidět v jejich venkovní expozici u hlavní návštěvnické trasy. Panda červená výborně šplhá, proto ji zahlédnete zejména v korunách stromů. Ze stromů slézá hlavou dolů, což je pro zvíře její velikosti neobvyklé. K tomu jí pomáhají zpola zatažitelné drápy. Živí se převážně bambusem a dožívá se čtrnácti let.

V sobotu se v brněnské zoo uskuteční také třetí ročník běžeckého závodu Craft RUNGO běh brněnskou zoo, který odstartuje v 11 hodin u expozice medvědů kamčatských. Délka tratě je 7,3 km a účastní se běžci nad 15 let. Kvůli křížení s tratí bude v sobotu změněn provoz vláčku. Ten pojede z dolní točny během dopoledne naposledy v 11 hodin. Další vyrazí na cestu v 12:30 hodin. Dále pojede podle jízdního řádu. Z horní točny pojede dopoledne v 10:45 hodin a dále pak v 12:45 hodin. Změna bude také v Bringii, která bude dopoledne uzavřená a až do 12:30 hodin přístupná pouze pro závodníky. Kvůli tomu jsou změněná i komentovaná krmení. Tygří skály budou přístupné.

Autor / zdroj: Bc. Gabriela Tomíčková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Ivančice budují kamerový systém. Použijí ho jako nástroj prevence

Ivančice jako jediné město s rozšířenou působností v Jihomoravském kraji nemělo dosud kamerový systém. To se s příchodem léta změní. Zatím instalují

Post

Zoo Brno přenesla divočinu do nákupního centra

Do samého středu Galerie Vaňkovka jsme přenesli malý kousek Zoo Brno. Návštěvníci nákupního centra se tak mohou na výstavě Divočina v centru podívat n

Post

U Zbýšova se převrátil kamion

V pondělí odpoledne byly vyslány jednotky záchranářů k hrozivě vypadající nehodě nákladního auta, které převáželo klády.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA