CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: VIDA! science centrum v Brně.
VIDA! science centrum v Brně.
Autor / zdroj: vida.cz
3.2.2020

Roboti míří do VIDA!

BRNO

V pátek 7. února od 9.00 do 17.00 se ve VIDA! bude konat mezinárodní soutěž Robotiáda. „Své síly poměří přihlášené týmy žáků a studentů a to hned v sedmi napínavých disciplínách. Diváci jsou vítáni!“ řekl Ivo Hopp z JCMM.

Program v sobotu 8. února bude od 10.00 do 18.00 věnovaný rodinám s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na nevšední přehlídku robotů.

„Poprvé se u nás rodinám představí mluvící robot Karel Pepper, kterého přivezou kolegové z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Fakulta strojního inženýrství VUT zase doveze robotický fotbal a ukáže, jak funguje prst robotické ruky nebo robot pavouk. Czechitas nabídne workshopy programování a seznámí návštěvníky s Ozoboty. Lidé z Robotárny Helceletka vám umožní si na vlastní kůži vyzkoušet různé soutěžní disciplíny s roboty z lega Mindstorms,“ láká na akci Kristýna Řičánková z VIDA!

Zájemci také mohou navštívit stanoviště věnovaná Karlu Čapkovi, který před sto lety napsal divadelní hru RUR, kde se slovo robot objevilo vůbec poprvé. Součástí sobotního programu bude i poezie vytvořená robotem NerudAI nebo komentovaná pitva počítače. Akci připravila VIDA! ve spolupráci s JCMM a Hvězdárnou a planetáriem Brno. Partnerem akce je Jihomoravský kraj.

Nejen roboti však hrají v únorovém programu brněnského science centra VIDA! důležitou roli. Pokusů chtivým nadšencům lze doporučit víkendové labodílny Modrá je dobrá, kde si vyzkouší například obarvit plamen na modro, experimenty s roztokem skalice modré nebo vyvolávání fotek technikou chemického modrotisku. Program je vhodný pro rodiny s dětmi od 4 let. Naopak dospělé zve VIDA! na čtvrtek 27. února od 19.00 do 23.00 na další z akcí po setmění VIDA! Afterd Dark: WATER, která nabídne hudbu, bar a speciální program o vodě.

„Přijďte se přesvědčit, jak důležitou roli hraje voda v našem životě. Čeká vás speciální degustace vody, science show Aqua et Ignis, nebo promítání jedinečného 3D filmu Oceány: Naše modrá planeta,“ prorazila z programu hlavní organizátorka akce Aneta Lokajová. V rámci večera pro dospělé se zájemci také dozví zajímavosti o vodě v lidském těle, vyzkouší si ledové pokusy a naučí se připravit ze znečištěné vody nezávadnou.

Autor / zdroj: Hana Laudátová

DALŠÍ ČLÁNKY

Držitel Grammy Oran Etkin se vrací s unikátním workshopem pro děti

V dubnu se vrací série interaktivních koncertů pro děti pod vedením držitele Grammy Orana Etkina v rámci mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz.

Světový unikát. Malá želva pavoukovitá se vylíhla po přirozeném odchovu

Brněnská zoo jako jediná v Evropě rozmnožuje severní poddruh želvy pavoukovité. Odchov je poměrně složitý a dosud se vždy odehrával pouze v inkubátoru

V Otevřené zahradě předvede své umění Střihoruký Edward

Ve čtvrtek 27. února od 18 hodin proběhne v sále Otevřené zahrady na Údolní ulici vlasová show s kadeřnickým mistrem Janem Špilarem. Výtěžek večera po

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM