CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Znojemské podzemí.
Znojemské podzemí.
2.11.2018

Znojemská radnice zve na Den otevřených dveří, prohlídky staré školy i podzemí

ZNOJMO

V sobotu 17. listopadu se otevřou dveře znojemské radnice, aby posedmé přilákaly k návštěvě širokou veřejnost. Letošním nosným tématem bude Centrum obnovy společenského kulturního dědictví, projekt, díky kterému se nastartuje památková obnova budovy staré školy v Louce.

O samotném projektu podá zájemcům informace sám starosta Znojma Jan Grois: „Úspěšné získání podpory pro náš projekt Centra obnovy společného kulturního dědictví je velkým úspěchem. Je to první krok k oživení naší národní kulturní památky, a proto je také letošním tématem. Návštěvníkům radnice budu po celou dobu k dispozici. Diskutovat ale můžeme i o jiných věcech,“ říká starosta. Se starostou Groisem se veřejnost může setkat v zasedací místnosti zastupitelstva.

Prohlídky radnice budou začínat každou půl hodinu v čase od 9.00 do 12.30 hodin. Ve vestibulu radnice přivítá návštěvníky cimbálová muzika Vinohrádek. Na dvou panelech zde najdou lidé informace k projektu Centra obnovy společenského kulturního dědictví v Louce. Budou mít možnost se podepsat do návštěvní knihy a nová kavárna BALANCE coffee/vine jim nabídne ke koupi výbornou kávu. V rámci prohlídky si poté prohlédnou pracovnu starosty a dalších zástupců vedení města nebo nahlédnou v zasedací místnosti rady do kronik města Znojma, které pro tuto příležitost zapůjčí Státní okresní archiv Znojmo. Návštěvníci zde budou mít jedinečnou možnost poznat nynějšího kronikáře města Znojma.

Kromě budovy radnice bude možné v Obrokové ulici navštívit i druhou budovu Městského úřadu (Obroková 10), konkrétně obřadní síň a matriku, dále zasedací místnost v mezipatře, kde budou vystaveny vítězné práce výtvarné soutěže na téma Vzpomínka na letošní vinobraní a ke zhlédnutí zde budou oceňované propagační filmy města Znojma od bratří Otrubových. Zdarma zájemci vystoupí i na radniční věž.

Doprovodný program: komentované prohlídky staré školy v Louce i novinky v podzemí
Každý návštěvník může využít jízdu vláčkem zdarma a vydat se na komentovanou prohlídku budovy staré školy v Louce. Zájemce o prohlídku provede architekt Vratislav Zíka, který je do projektu Centra obnovy společného kulturního dědictví zapojen. Odjezd vláčku je z Masarykova náměstí v 10.30, 11.30 a 12.30 (jízdenkou bude mince s klášterem). Samotné prohlídky proběhnou v 11.00, 12.00 a 13.00 hodin.

Novinkou v rámci Dne otevřených dveří radnice bude prohlídka Znojemského podzemí obohacená o zcela nové figury a scény. Podívat se na ně bude možné zdarma 17. a 18. listopadu (SO 10.30-16.00, NE 13.30-15.00).

Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve letos do Domu umění hlavně děti na akci s názvem Mami, tati, budu muzejníkem! Jak se předmět stane exponátem? Co vše je schované v depozitářích a co vlastně obnáší práce v muzeu? To vše se návštěvníci dozvědí mezi vitrínami a exponáty muzejní výstavy Sbírky promlouvají. V průběhu celého dne (9.00 – 17.00) budou pro děti a jejich rodinné příslušníky připraveny samoobslužné stanoviště, díky nimž se z nich na chvíli stanou zaměstnanci muzea.

Den otevřených dveří radnice není jedinou slavnostní událostí 17. listopadu. Na programu dne je ve Znojmě i Noc divadel, která nabízí zdarma prohlídku zákulisí a bohatý program v Městském divadle.

Den otevřených dveří radnice pořádá město Znojmo ve spolupráci se Znojemskou Besedou a Jihomoravským muzeem ve Znojmě.

Autor / zdroj: Zuzana Pastrňáková

Doporučujeme

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz

50% sleva na zdravotní matrace! Matrace a rošty skladem

Matrace nebo rošt? Máme obrovské skladové zásoby, nabízíme dopravu zdarma, večerní doručení a výnos zboží. Vyberte si matraci ještě dnes a získejte slevu 250Kč na první nákup!

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Brněnské bazény čekají o prázdninách rozsáhlé inovace

Horké léto je ideální příležitostí nejen k povyražení u vody, ale také k inovacím některých sportovišť. Zatímco davy rekreantů míří především na otevř

Post

Hlasujte o pronájmu městských pozemků cirkusům

Souhlasíte, nebo nesouhlasíte, aby město Brno pronajímalo své pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat? Na tuto anketu se nyní svých občanů ptá vedení

Post

Extrem food festival chce vytvořit český rekord v počtu lidí pojídajících hmyz na jednom místě

V sobotu 25. května se v Brně uskuteční již čtvrtý ročník Extrem food festivalu. Pořadatelé se na něm pokusí vytvořit nový český rekord v počtu lidí

PARTNEŘI

www.i-matrace.cz IMP net www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA