SPORT / Fotbal

Popis:
28.4.2018

Fotbalisté Dukly slaví důležitou výhru nad Brnem

PRAHA / BRNO

Dukla dokázala zvládnout utkání sezony a doma zvítězila nad brněnskou Zbrojovkou. Výhra se ale nerodila zcela bezbolestně, protože domácí fotbalisté museli otáčet nepříznivý vývoj utkání. To se jim však zásluhou tref Holíka a Schranze podařilo a mohli tak slavit veledůležité tři body.

Po sedmi minutách hry se řítil osamocený Schranz na brněnskou bránu, křižnou přízemní ranou mířil na vzdálenější tyč, tu ale těsně minul. Na opačné straně přetáhl centr jeden z hráčů Zbrojovky a Rada v domácí bráně měl co dělat, aby konečky prstů posunul míč mimo tři tyče. Hosté vyprodukovali několik zajímavých centrů, se kterými si však domácí obrana ve spolupráci s Radou poradila.

Ve 29. minutě hlavičkoval po přesném centru zprava brněnský Růsek do rukavic dukelského brankáře. Brno bylo za svou aktivitu odměněno ve 31. minutě. Po Ashirově centru z pravé strany se na vzdálenější tyči dostal do zakončení Acosta. Jeho střelu ještě Rada vyrazil, ale na dorážku z kopačky Michala Škody byl již krátký.

Dukla mohla odpovědět ve 28. minutě. Néstor hledal parádním pasem na zadní tyči Douděru, ten však ve stoprocentní šanci před odkrytou bránou nastřelil pouze tyč. Domácím se přeci jen ale podařilo vyrovnat ještě před odchodem týmů do kabin. Zbrojovka propadla ve středu hřiště, Néstor popostrčil míč na LUKÁŠE HOLÍKA a ten využil nabídnutého volného prostoru. Díky svým rychlým nohám unikl hostující obraně a zakončoval na zadní tyč. Gólman Halouska si ještě na míč sáhl, ale vytěsnit jej už nedokázal.

Jak skončil první poločas, tak ten druhý začal. Dukla byla aktivnějším týmem a v 58. minutě to dokázala přetavit ve vedoucí gól. Podaný našel nadýchaným centrem z okraje pokutového území IVANA SCHRANZE a ten se z bezprostřední blízkosti nekompromisní hlavičkou nemýlil. Navýšení skóre viselo ve vzduchu o pár chvil později, když byl Douděrův centr sražen jedním z obránců malý kousek od bližší tyče Halouskovy brány. Z následného rohu došlo k velkému závaru na malém vápně Zbrojovky, ale hosté dokázali krizovou situaci přečkat. Třetí gól nepřidal ani Schranz, když proti jeho pokusu zasáhl hostující gólman a míč vyrazil. Dukla v těchto momentech Brňany mačkala a prakticky je nepouštěla přes půlící čáru.

V 76. minutě zahrávala Zbrojovka přímý kop, jehož exekutorem byl Pilík. Gólman Rada se však na brankové čáře dokázal rychle přemístit a střelu zneškodnil. Na druhé straně zablokovala hostující obrana tvrdou Néstorovu ránu.

Závěr utkání si Dukla pohlídala a nepřipustila jakékoliv drama. Mohla tak doma oslavit jedno z nejdůležitějších vítězství v sezoně.

FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 2:1 (1:1)

Branky: 42. Holík, 57. Schranz – 31. Michal Škoda
Rozhodčí: Příhoda – Mokrusch, Myška
ŽK: 51. Marek Hanousek, 76. Schranz
Diváci: 2527

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný – Marek Hanousek (C), Bilovský – Douděra (70. Holenda), Néstor, Holík (78. Kušnír) – Schranz (85. Brandner)

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák (C) (46. Sedlák) – Acosta, Kratochvíl, Michal Škoda (70. T. Pilík), Ashiru (63. Bazeljuk) – Růsek

Autor / zdroj: fkdukla.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Brně Řečkovicích přibyla do výukového polygonu nová mravenčí stezka

Nová naučná stezka U Mravence Lesíka ve výukovém polygonu Lesů města Brna láká svými malovanými dřevěnými prvky ke hře a k učení, u kterého děti nejsp

Post

Na vánočních trzích čekají návštěvníky novinky a zajímavé akce. Strom na Zelném trhu se rozsvítí 23. listopadu

Tradiční Advent na Zelňáku a třetí ročník Adventu na Moraváku - na obou vánočních trzích čekají návštěvníky novinky a zajímavé akce. Strom na Zelném t

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě