10.4.2017

Sparta v přestřelce porazila Brno

PRAHA / BRNO

V atraktivním zápase bylo k vidění pět gólů a nespočet šancí, sparťané nakonec berou všechny body za vítězství 3:2.

Petru Radovi v utkání chyběl nejen vykartovaný Lukáš Vácha. Marodku totiž rozšířili nemocní Václav Kadlec s Alešem Čermákem a nastoupit kvůli lehčímu zranění nemohl ani Néstor. Ani několik nečekaných absencí ale sparťanům nezabránilo ve skvělém nástupu - roh z levé strany už po pěti minutách hry hlavou přizvedl Mario Holek a Michal Kadlec, který se do sestavy vrátil po karetním trestu, na vzdálenější tyči míč doklepl do sítě.

Předvedli se i oba brankáři. Tomáš Koubek skvěle vychytal Řezníčkův brejk, na druhé straně Melichárkovi vypadl Konatého centr přímo k Pulkrabovi, jehož dorážku však brněnský brankář zázračně vyrazil.

Po půlhodině hry přišlo vyrovnání a z takřka identické situace, ze které padl první gól, se prosadil Jan Polák.

Jenže ještě před přestávkou sparťané znovu vedli. Po rychlé narážečce dostal prostor ve vápně Karavaev a přesným pasem našel před brankou volného Davida Lafatu, který nadvakrát dopravil míč do sítě.

Kapitán přidal svůj druhý gól devět minut po přestávce. Josef Šural se efektně uvolnil ve vápně a byl poslán k zemi jedním z hostujících obránců, s nařízeným pokutovým kopem si David Lafata poradil bez potíží.

Ze dvougólového vedení se ale sparťané neradovali dlouho. Jen o čtyři minuty později totiž z pravé strany odcentroval Ashiru a Tashti se před Koubkem nemýlil.

Zbrojovka se ze všech sil snažila o vyrovnání, skvělý Tomáš Koubek byl ale proti. Spartu zachránil při dalších dvou Řezníčkových šancích - proti ostré střele z úhlu i voleji po centru z pravé strany. Když se deset minut před koncem neujala ani Marečkova povedená střela z dálky, porazila Sparta Zbrojovku Brno 3:2.

AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno 3:2 (2:1)

Branky: 5. M. Kadlec, 40. a 54. Lafata - 30. Polák, 58. Tashti
Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Myška.
ŽK: M. Kadlec, Mareček, Sáček, Lafata - Zavadil, Jakub Šural, Melichárek
Diváci: 8997

AC Sparta Praha: Koubek - Karavaev, Holek, M. Kadlec, Hybš - Konaté (89. Nový), Sáček, Mareček, Josef Šural - Lafata - Pulkrab (71. Zahustel)

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Jakub Šural (80. Sedlák), Pavlík, Kijanskas, Jablonský - Zavadil, Polák (75. Krejčí) - Ashiru, Tashti, Přichystal (89. Rybička) - Řezníček

Autor / zdroj: sparta.cz

Realitka, která boří zaběhnuté mýty

Spolupráce s AC Real je úplně jiná, než spolupráce s jakoukoliv jinou realitkou. Nikdo vás tu do ničeho netlačí ani nenutí, naopak se vám snaží efektivně pomoci. Zkuste to - a uvidíte sami. www.acreal.cz

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz