KULTURA / Výstavy

Popis: Na brněnském výstavišti se můžete projít také chodbami Titaniku a nahlédnout i do jednotlivých kajut.
Na brněnském výstavišti se můžete projít také chodbami Titaniku a nahlédnout i do jednotlivých kajut.
10.1.2019

Na brněnském výstavišti můžete nastoupit na palubu legendárního Titaniku

BRNO

Vstupte na palubu legendárního Titaniku, prožijte opravdové příběhy cestujících a odhalte příčiny dávné tragédie. V prostorách Pavilonu C Výstaviště Brno je otevřena světová výstava Titanic.

Expozice, kterou po světě navštívily miliony návštěvníků, představuje reálné prostory legendárního plavidla, které v roce 1912 kleslo na dno Atlantiku.

Výstava představuje několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu. Dále pak návštěvníci mohou projít skutečnými kajutami, salonky i částí strojovny lodi Titanic. Zajímavý je také dotek ledovce či možnost vyfotografování se na přídi lodi. Pro děti je připravena „Dobrodružná cesta za pokladem oceánu“.

Atmosféru Titaniku dokonale přibližují věrné rekonstrukce kajut i francouzské kavárny, ale také bezpečnostní dveře, telegraf a část kotelny. Život na Titaniku poznáte z originálních artefaktů jako je porcelán, nábytek a osobní předměty cestujících - šperky, kabelky, parfémy a oblečení.

Zažijte nádheru dobových interiérů i hluk strojoven, dotkněte se osudného ledovce. Uvidíte více než 2 500 metrů čtverečních výstavní plochy, stovky originálních artefaktů, dobové dokumenty a výpovědi pasažérů. Audioguide vás provede celou výstavou.

Díky Boarding passu – palubní vstupence se stanete jedním z pasažérů na Titaniku a prožijete krásu a luxus největšího a nejmodernějšího parníku své doby.

Navíc děti dostanou hrací kartu plnou zábavných obrázků, omalovánek a tajenek. Hravou formou se tak dovědí spoustu informací nejen o Titaniku.

Výstavu doplňuje československá stopa, která mapuje podíl Čechů a českých výrobků na legendárním Titaniku. Na výstavě jsou prezentovány také významné české objevy a vynálezy, móda, umění a sportovní úspěchy tehdejších Čechů.

Pro školy
Světovou výstavu Titanic, která prezentuje stovky originálních artefaktů vytažených z hlubin oceánu, v Brně s týmem odborných poradců z řad historiků a pedagogů rozšířili o několik galerií. Ty obsahují dějiny mořeplavby a velké zámořské objevy, průmyslovou revoluci a její dopad na rozvoj Evropy a USA, vědecké objevy a vynálezy s akcentem na české vynálezce a objevitele a moderní umělecké směry.

Všechna tato témata jsou součástí učiva jak na základních, tak středních školách, některá z nich jsou dokonce přímo maturitními otázkami z českého jazyka a dějepisu.

Pro žáky 1. stupně a předškoláky je součástí výstavy - Dobrodružná cesta za pokladem oceánu.

Navíc děti dostanou hrací kartu plnou zábavných obrázků, omalovánek a tajenek.

Hravou formou se tak dozví spoustu informací nejen o Titaniku.

Pro žáky 2. stupně a studenty středních škol tady připravili pracovní listy obsahující shrnutí celé výstavy, časovou osu a vědomostní kvíz. Na výstavě je pro studenty zdarma k dispozici také audioguide - zvukový průvodce, který je provede celou výstavou.

Výstava je díky svému širokému vzdělávacímu potenciálu velmi vhodným doplňkem k učivu na základních a středních školách.

Výstavu můžete navštěvovat každý den v době od 9 do 20 hodin s tím, že poslední návštěvníci mohou jít dovnitř nejpozději v 18.30 hodin. Výstava skončí 31. března 2019.


Ceník

Kategorie týden víkend
děti do 5 let zdarma zdarma
děti 6 až 15 let 200 Kč 200 Kč
studenti/senioři 250 Kč 300 Kč
dospělí 300 Kč 350 Kč
rodiny 800 Kč 900 Kč
ZTP/P 190 Kč 220 Kč
školní skupina 190 Kč 220 Kč


Infolinka/rezervace: 773  257 048

Autor / zdroj: titanicvystava.cz

Doporučujeme

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz

50% sleva na zdravotní matrace! Matrace a rošty skladem

Matrace nebo rošt? Máme obrovské skladové zásoby, nabízíme dopravu zdarma, večerní doručení a výnos zboží. Vyberte si matraci ještě dnes a získejte slevu 250Kč na první nákup!

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nezkrotná kapela Gaia Mesiah zamíří v úterý do brněnské Flédy

Energická Gaia Mesiah vystoupí v úterý 12. listopadu od 20.00 hodin v brněnské Flédě. Jako support vystoupí kapela Phatlip.

Post

Netradiční Don Quijote ožije na Provázku

V brněnském Divadle Husa na provázku ožije Don Quijote. A bude netradiční. Tvůrci lákají nejen na současné a překvapivé uchopení světoznámého díla, al

Post

Brno má svou kuchařku pro lepší ulice a náměstí

Pryč s nevzhlednými místy v Brně. Nová kniha popisuje recepty, jak tvořit ulice, náměstí nebo parky, kde se budou lidé cítit příjemně a bezpečně.

PARTNEŘI

www.i-matrace.cz IMP net www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA