KULTURA / Divadlo

22.12.2011

Hlavními hvězdami brněnského městského divadla jsou pro diváky Antalová a Vitázek

BRNO

Nejpopulárnější herečkou sezony v Městském divadle v Brně se letos stala Alena Antalová, mezi herci získal stejné ocenění Dušan Vitázek. O popularitě umělců rozhodli ve svém hlasování diváci.

"Divácky nejatraktivnějším představením roku je rodinný muzikál bratrů Shermanových Mary Poppins, za který si cenu odnesl režisér Petr Gazdík," sdělila mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Nejvýznamnějším počinem sezony je pro příznivce brněnského městského divadla scénografie inscenace Jméno růže, za kterou stojí Jaroslav Milfajt.

Cenu kolegia Dokořán si odnesl opět Petr Gazdík, a to za režii inscenace Mary Poppins s přihlédnutím k režii Kvítku z horroru. Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno předseda Komise Rady města Brna pro kulturu Stanislav Michalík.

Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala čalounice Anna Čupová.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz

50% sleva na zdravotní matrace! Matrace a rošty skladem

Matrace nebo rošt? Máme obrovské skladové zásoby, nabízíme dopravu zdarma, večerní doručení a výnos zboží. Vyberte si matraci ještě dnes a získejte slevu 250Kč na první nákup!

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Do brněnského klubu Fléda zavítají Monkey Business

Na loni v říjnu vydanou desku Bad Time For Gentlemen navázala kapela Monkey Business stejnojmenným klubovým turné po českých a slovenských městech.

Post

Zbrojovka zvládla roli favorita a z Táborska veze tři body

Zbrojovka vyhrála v předposledním Táborsku 1:2, když o svém vítězství rozhodla v prvním poločase dvěma brankami. Domácí ve druhém dějství už jen sníži

Post

Z Brna létá nová pravidelná linka do Berlína

Dvakrát týdně spojuje od dubna Brno a Berlín nová pravidelná letecká linka. Z Brna-Tuřan na letiště Berlín Schönefeld létá jako součást letního letové

PARTNEŘI

IMP net www.i-matrace.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA