KULTURA / Divadlo

22.12.2011

Hlavními hvězdami brněnského městského divadla jsou pro diváky Antalová a Vitázek

BRNO

Nejpopulárnější herečkou sezony v Městském divadle v Brně se letos stala Alena Antalová, mezi herci získal stejné ocenění Dušan Vitázek. O popularitě umělců rozhodli ve svém hlasování diváci.

"Divácky nejatraktivnějším představením roku je rodinný muzikál bratrů Shermanových Mary Poppins, za který si cenu odnesl režisér Petr Gazdík," sdělila mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Nejvýznamnějším počinem sezony je pro příznivce brněnského městského divadla scénografie inscenace Jméno růže, za kterou stojí Jaroslav Milfajt.

Cenu kolegia Dokořán si odnesl opět Petr Gazdík, a to za režii inscenace Mary Poppins s přihlédnutím k režii Kvítku z horroru. Cenu osobnosti roku převzal z rukou ředitele Městského divadla Brno předseda Komise Rady města Brna pro kulturu Stanislav Michalík.

Cenu bezpečného zázemí, o kterém rozhoduje umělecký soubor divadla, získala čalounice Anna Čupová.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

50% sleva na zdravotní matrace! Matrace a rošty skladem

Matrace nebo rošt? Máme obrovské skladové zásoby, nabízíme dopravu zdarma, večerní doručení a výnos zboží. Vyberte si matraci ještě dnes a získejte slevu 250Kč na první nákup!

Když potřebujete web, který plní své obchodní cíle

Vytvořit web dnes dokáže každý. Vytvořit web, který plní své cíle, dokáže málokdo. My ano. Stavíme weby na výstupech z výzkumů a analýz, testujeme, měříme. Výsledkem naší práce je váš zisk. www.impnet.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Startuje La Película, nabídne nejzajímavější španělské filmy

Jeden z nejúspěšnějších španělských filmů loňského roku, komedie Šampioni, odstartuje v úterý 19. února 14. ročník festivalu La Película.

Post

Indiáni vedení Jiřím Jelínkem v Polárce

K sezóně věnované hrdinství a hrdinům přispěje režisér Jiří Jelínek Vinnetouem Karla Maye.

Post

Vila Löw-Beer bude každý poslední víkend v měsíci patřit dětem

Na rok 2019 připravila Vila Löw-Beer v Brně novinku pro malé návštěvníky. Rodiny s dětmi se mohou každý měsíc těšit na originální program inspirovaný

PARTNEŘI

IMP net www.i-matrace.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA